Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
16.03-10.04.2009
Mats Õuna fotonäitus "Kuulmata kontserdid"

I korrus: esimene ruum

Mats Õuna fotonäitus „KUULMATA KONTSERDID“
16.03.09 - 10.04.09 Võru Linnagaleriis


Esmaspäeval 16. märstil kell 17 avatakse Võru Linnagalerii esimesel korrusel Mats Õuna fotonäitus „Kuulmata kontserdid“.

„Kuulamata kontserdid“ on fotonäitus, mille kõik pildid on jäädvustatud Eestis toimunud kontsertidel. Kuna Mats Õun on aastaid seotud festivaliga Jazzkaar, siis on oluline osa piltidest nii eesti- kui välismaistest jazzmuusikutest. Jazzi kõrval pildistab autor meelsasti ka rokkmuusikuid ja -festivale. Väljapanekuid on olnud Rabarocki, Paljassaare Rockfesti, Rockrampi ja Heamuusika festivalidest. Piltide jaoks pole muusikud spetsiaalselt poseerinud- tegemist on ehedate kontsertfotodega.

Näituse pealkiri on sisuline, pildistamise ajal kuulmine ähmastub ja muusika jõuab autorini, kui üldse jõuab, justkui läbi müra summutava filtri.

Võru Linnagaleriis avatud näituse pilte on osaliselt eksponeeritud 2008. - 2009. aastal toimunud näitustel Tallinnas Viru Keskuse muusikapoes Lasering, Rock Cafes, Viljandi Kunstisaalis, Jõhvi kontserdimajas ning Karksi-Nuia Kultuurikeskuses. Püsiekspositsioon Mats Õuna fotodest on siiani Viru Keskuse muusikapoes Lasering ja Rock Cafes, hetkel lisaks ka Tallinnas Foorumi keskuses St. Patrick'u pubis. Aprillis osaleb autor fotonäitusel Jazzkaar 20, septembris aga Novosibirski graafikabiennaalil (aktifotod).

Mats Õun on hariduselt teatrikunstnik (EKA 1992). Ta on teeninud musta leiba ja üllaid aastaid koosseisulise ja vabakutselise kunstniku, ajakirjaniku-, tõlkija-, raadiotoimetaja-, programmijuhi-, õppejõu- ja disaineritööga ning veel mitme muu ametiga, milledest markantseim ehk matemaatika õpetamine spordikoolis. Mats Õun on osalenud aastate vältel ülevaate- ja grupinäitustel, teinud ca 20 personaalnäitust (graafika, foto, keraamika), kujundanud mõniteist teatrilavastust ning osalenud ühes täispikas mängufilmis kunstnik-lavastajana. Õun kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Teatrikunstnike Liitu. Fotograafiaga tegeleb autor tõsisemalt alates 2005. aastast.

Mats Õun pole oma näitustegevuse jaoks küsinud ega saanud ei riigilt ega
omavalitsustelt sentigi maksumaksja raha.

Näitus jääb Võru Linnagaleriis avatuks kuni 10. aprillini 2009.

Mats Õuna koduleht - www.apple.ee
Lisainfo: Jana Huul, Võru Linnagalerii
tel. 78 28 740; 53 016 003 / e-kiri: jana.huul@vorukannel.ee

> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: