Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
31.08-29.10.2021
Anne Prangeli isikunäitus “Siia pole tõendit vaja”

II korrus: teine ruum

AnnePrangel.jpg

Tänavune pastoraal:

Hall on taevas

kuid roheline veel maa

sajab ja sajab otsekui lõpmata

enam ei küki

kuhja all karjalapsi

poodides hängivad need kes ei võta napsi

kes juba võtavad

tšillivad privaatsel pinnal

vabad kui varblased

hallasid ootavas linnas

kus saab seina seest raha

aga see lindu ei toida

mõnel on külm ja paha

mõnele kevad ei koida

mina joon oma maamajas

keset koltuvaid kaski

siin pole tõendit vaja

ega kanda ka maski

Aado Lintrop

 

31.08-29.10.2021
Andres Treiali fotonäitus "Mõskmise luuminõ"

I korrus: esimene ruum

suitsusaun.jpg

Näituse keskmes on suitsusaunatraditsioon kui elav vaimne kultuuripärand, tänapäeva inimese suhe saunapärandiga ja selle edasi andmine ning kestmine järeltulevate põlvede hulgas. Seetõttu keskenduvadki aastatel 2018-2019 pildistatud fotod just suitsusaunakombestiku elujõulisusele Võrumaal tänasel päeval, kus saunakombestik on jätkuvalt väga oluline osa inimeste igapäevaelust.

Näitus viib meid kahekümne foto abil retkele mööda suitsusaunaga seotud valitud tegevusi alates sauna ehitamisest kuni saunaga seotud töödeni (liha suitsutamine saunas). Nõnda näeb näitusel lisaks leili viskamisele, vihtlemisele ja saunatamisele endale ka suitsusauna ehitamiseks vajalike palkide metsast väljavedu hobustega, sauna ja kerise ehitamist ja kerisekivide hooldamist, sauna ettevalmistamist kütmiseks, vee ja puude toomist sauna, viha tegemist, talvel kuumast saunast jääauku hüppamist ja peale sauna puhkamist/hinge tõmbamist.

Fotograaf Andres Treiali sõnul oli näituse pildistamine väljakutse nii loominguliselt kui ka tehniliselt. „Pildistada tuli tehnilises mõttes ekstreemtingimustes. Saun oli ju köetud… Tõsi, nõrgemalt kui harilikult, et vastu peaksid nii saunalised kui piltnik,“ kirjeldas Treial fotolavastuste tegemise tehnilisi tagamaid.

 

01.09-28.10.2021
Katri Smitti originaalgraafika "Krigale-kurr"

II korrus: kolmas ruum

Krigalekurr_plakat_V__ruLinnagalerii_veebi.png

Katri Smitt: "Trotsides ümbritsevat kiirusekultust näete sel väljapanekul midagi metsikult aeglast. Punkt punkti ja kriips kriipsu järel tasapisi käsitsi joonistatud miniatuurseid abstraktseid maailmu.

Mulle meeldib mõelda loomingust kui mängust. Mängust, mida tuleb ühtaegu kergelt ja viimseni tõsiselt võtta. Sest just selles peitubki mängu ilu. Kui sel viisil kõike välja pannes mängida, võib vahel justkui muuseas juhtuda, et nii enesele ka tiivad leiame.

Krigale-kurr on minu mäng, mida mitu aastat ennastunustavalt mänginud olen. Neis abstraktsetes joonistustes põimuvad juhuslik ja teadlik, värv ja joon, väga kiire ja väga aeglane.

Miks just „Krigale-kurr”? Välja ütlemiseks keerukas, tähenduseta täherida, mis naljalt meeldegi ei jää? Sest soovin, et alles piltide kaudu tekikski nimele sisu ja et ka meelde ei jääks mitte pealkiri, vaid nägemismulje kaudu leitud isiklik tähendus sellele. Jätan oma tööd sõnul seletamata, kuna tahan vaatajaga suhestuda vahetu visuaalse kogemuse kaudu. Neid pilte silmitsedes olete minu külalised ja teekaaslased ning kui väga hästi läheb, siis mõnel hetkel ehk koguni lennukaaslased. Tere tulemast!"

 

Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: