Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
04.11-05.12.2021
Kandle näo kujundajad 2021 - persoonifotod, fotograaf Margus Muts

I korrus: esimene ruum

KandleNaoKujundajad.jpg

Juba 140 aastat, läbi ajaloo keerdkäikude, on nimi KANNEL, olnud Võrumaa eestlastele omamoodi rahvuslikuks sümboliks. 1900. aastal avatud Kandle maja, mis on aastatega läbi teinud palju muutusi, on jäänud inimestele ikka armsaks kokkusaamise paigaks, kus on saanud kõneleda eesti keelt, kanda eesti rahvariideid, üheskoos mängida, laulda ja tantsida ning kõigest sellest rõõmu tunda.

Kultuur on ju heaolu looja, eneseteadvuse tõstja ning arengu eestvedaja! Nii ka praegu, mil tähistame üpris isemoodi Võru Kandle 140 aastapäeva! Enam kui poolteist aastat oleme elanud enneolematus haiges maailmas, ulmelises reaalsuses, mida me varem ei ole kogenud. Mõistame, et kultuurielu on jäädavalt muutunud ning otsime üha uusi võimalusi, milles püüame kohaneda…

Fotonäitus „KANDLE NÄO KUJUNDAJAD 2021“ ongi üks nendest võimalustest, kuidas tähistame Võru Kandle 140. aastapäeva, jäädvustades täna Kandles toimetavaid eri valdkondade kultuuritöötajaid, kes ikka loodavad, igaüks omal moel, kultuurielu avatuna hoida. Palju õnne meile kõigile! (Ingrid Välbe)

Portreefotod – Margus Muts

Kujundus – Marika Vaher

Näituse valmimist toetas Eesti Kultuurkapital.

 

08.11-05.12.2021
21. sajandi KANDLELUGU paberil - plakatid, kujundaja Marika Vaher

II korrus: teine ruum

Kandlelugu_2021.jpg

Minu kandlelugu paberil. 21. sajandi 21 aastat.

Ei, kannelt ma ei mängi. Ei oska. Küll aga oskan arvata kuidas Võru Kannel heliseb ja kõlab. Kaugele kõlab. Kõlab üle linnapiiri, üle Tamula järve, Kubija männimetsa kõlab, ikka Võrust Viruni ja üle piiri ka.

Ei, see ei ole portfoolio. Üksnes väljavõte, väike nope nendest kontserdi-, teatri-, festivali- ja näituseplakatitest, mille kujundamine mulle usaldatud. Mõni neist pärit suisa sajandi algusest ja sestap ka ajastupärane visuaal. Püüan näidata Võru Kandle tegevuse just erinevaid tahke ja traditsioone. Nende failide otsingute käigus kõikvõimalikelt ketastelt kogesin, et hea emotsioon ei hägustu aegade jooksul, vaid aastatega võimendub.

Hea vaataja, külastaja, kolleeg!

Ehk leiad sinagi nende reklaamide kaasabil mõne aastakümnete taguse ürituse, mille ellukutsuja, järjepidevuse hoidja, korraldaja või toetaja oled olnud. Tahan arvata, et kogetu ja läbielatu põhjal võid tunnistada – see oli seda väärt!

Paljud teist on just sel reklaamplakatil väljakuulutatud peol tantsinud, laulnud, mänginud, etelnud.

Enamus teist on just sel reklaamplakatil väljakuulutatud sündmusel kaasa tantsinud, kaasa laulnud, kaasa mänginud või muul viisil kaasa löönud.

Kõik teist on kindlasti just sel reklaamplakatil väljakuulutatud üritusel külastajana, vaatajana, kaasaelajana toimunust rõõmu tundnud.

Küllalt kaua tunnen sind Kannel – ligi 30 aastat töötajana, enam kui 50 aastat võrukana. Tegus oled, ikka pillikeeled pingul. Ja nüüd kõlagu: „Palju õnne Võru Kannel!“

Näituseplakatite kujundaja Marika Vaher

Näituse valmimist toetas Eesti Kultuurkapital.

 

Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: