Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
10.03-01.05.2023
Jaanus Eensalu kunsti näitus

I ja II korrus

Vo__ru_Kannel_2023___plakat___Jaanus_Eensalu_curved_2.jpg

Jaanus Eensalu on maalikunstnik, graafiline disainer ja õppejõud. Oma loomingulise haridusteekonna on ta läbinud Tartu Ülikoolis ja Kõrgemas Kunstikoolis Pallas, kus toimetab nii osakonnajuhatajana kui kaasprofessorina. Juba aastaid arendab ja juhib ta Pallases meediadisaini osakonda ning tegeleb meedia- ja reklaamidisaini küsimustega. Kunsti- ja disainiharidus on täna eriti oluline ja tähtis, sest meie maailm muutub iga hetk ja väga kiiresti. Eensalu on Eesti Kujundusgraafikute Liidu ja Tartu Kunstnike Liidu liige. Näitustel on ta esinenud juba alates 1971. aastast, lisaks on ta loonud mitmeid näitusekujundusi. Ta on hinnatud kunstnik, kujundus- ja meediakunstnik.

Õnnelik kunst!

Indiviidi loomuses on tahe olla õnnelik ning pühendada ennast lemmiktegevusele. Töö, mida me austame, armastame, oskame ning mille kaudu suudame luua nii vaimset kui ka füüsilist väärtust, annab meile võimaluse olla protsessis osaleja ‒ kunstnik, looja. Mis on õnnelik kunst? Õnneliku kunsti nägemine eeldab hetkeks paigalpüsimist, vaimset ja füüsilist iseseisvust ning avatud tunnetuslikku positiivsust, st peatust. Õnneliku kunsti omandamise põhiprintsiibi aluseks on eratulme* retrospektiivne legend, omandajale vaimse heaolu ja tasakaalu tekitaja. See on õnneaeg ehk õppimise aeg! Tee esimene samm – peatu ja vaata kunsti, tee teine samm – tee seda iga päev, kolmas samm – oma õnnelikku kunsti. Tööd kogudes: Eesti Rahva Muuseum, Tartu, Eesti Matti Miliuse kogu, Tartu, Eesti Jamie Jacobs-May, California, Ameerika Ühendriigid.

 

12.03-30.04.2023
Aureelia Miti isikunäitus "MA KÕNNIN KOOS KUUGA / I WALK WITH THE MOON "

II korrus: kolmas ruum

AureeliaMitt_1920X1005_FBevend.jpg

Päevad mööduvad, hetked kulgevad, tuul puhub, kassid kõnnivad, päike tõuseb, ilm pöördub, meel muutub. Näitus on visuaalne jutustus kohanemisest - lugu lõpuks jäämisest ning pimedusega rahu tegemisest.

Loodus, valgus, ilm ning ümbritsev elu kannavad endas mõjutusi, mis saadavad meid igapäevaselt. Kuu ilmub taevasse päeva raskeimal hetkel kui päike hakkab loojuma ning valgus hämarduma.Päev hakkab läbi saama ning aeg otsa lõppema. Taaskord üks ring läbi - üks hetk lõpmatusele lähemal.

Seeläbi peegeldub näituse maalides ajaga seotud hirm ja ärevus. Sügav soov valgust kauem enda käes hoida, läbi kirevate värvide ning selle vägisi enda ellu toomisega. Üritades eksklikult valget aega juurde luua, jääb seda ikka ja jälle aina vähemaks ja vähemaks.

Pime aeg on pikk ja raske, kuid vahel ka täis üllatusi. Ööpimeduses paistab tähtede valgus veelgi eredamalt ning see aitab näha kaugemale kui päike. Siis paistab kuu hoopis lohutusena. Seda nähes tundub ühe elu kulg ning seda saatvad otsused kui üks lühike unenägu. Peaaegu üldse mitte oluline.

 

Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: