Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
29.05-30.06.2017
Võru maakonna lasteaedade ühisnäituse sari „Võrumaa Lasteaiad 100“

I korrus: esimene ruum

29. mail kell 13.00 avatakse Võru Linnagaleriis (Võru Kandle I korrus) Võrumaa lasteaedade kunstitööde ühisnäitus „Värvide Mäng“.

Näituse jaoks saatsid töid maakonna 16 lasteaeda. Kasutatud on erinevaid vahendeid ja tehnikaid: värvipliiats, viltpliiats, kriit, vesivärv, guaššvärv ning kleepetöö. Et näituse külastaja ka ise värvimängus osaleda saaks, on laudadele välja pandud omavalmistatud mängud.

Pisikeste kunstnike töid saab vaadata 30. juunini.

 

29.05-30.06.2017
Avatud Ateljee Klubi 10 aastanäitus

II korrus: teine ruum

Avatud Ateljee kunstistuudio on 10. aastane. Ootame suurt vaatajaskonda meie näitusele! Arvan, et oleme kümme hooaega Võru kunstielu kursuste ja iga-aastase Vabakunstipäevaga rikastanud.

Viimastel aastatel oleme keskendunud õlimaali, keraamika ja joonistamise õppele ja suviti korraldanud rakukeraamika ja savitreimise kursusi edasijõudnutele.

Meie tegemisi saab jälgida kursuste lehel www.avatudateljeeklubi.ee ja fb lehel MTÜ Avatud Ateljee Klubi.

Kuna asume praegu väikesel renditud pinnal Jüri tn 26, siis on grupid ruumipuudusel samuti väikesed, 5-10 osalejat. Unistame oma Võru Kunstimaja ülesehitamisest. Maja Jüri tn 20a ootab meie kõigi toetust ja tuge.

Registreerimine XI hooaja kursustele on alanud!

Kohtumiseni Avatud Ateljees! Tule ja õpi meistritelt!

Ruti Jõgi-Rumvolt

 

29.05-30.06.2017
Miina Peterson maalinäitus „Mõjuväli/ The Field of Impact“

II korrus: kolmas ruum

Maalinäituse kaudu uurib kunstnik inimeste mõju üksteisele, kuivõrd ka koha mõju inimesele tabades hetki läbi nende illusoorsuse. Milline on atmosfäär, mis mind ja teda ühendab ja seob või hoopis eraldab? Mis hetkest muutub ümbritsev mõju ühiseks kogemuseks või mis hetkel on ühe mõju tugevalt ülekaalus, haarates nõrgema oma mõjuvälja?

Maalide kaudu jutustab autor oma lugu läbi allegooria. Ta kasutab aimatavaid figuure, kuid nendest olulisemad on maalis taust ja sümbolikeel, mis kujusid ümbritseb. Mõju inimesele, mis tuleb väljaspoolt või hoopis õhkub temast välja ning loob maaliruumis omaette maastiku.

Miina Peterson (1991) on vabakutseline kunstnik, kes elab ja töötab Tartus. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide osakonna maali erialal BA(2016). Õpingute käigus täiendas ta end Erasmuse stipendiaadina Berliinis. Näitustel esineb alates 2012. aastast. Tema loomingu keskseteks meediumiteks on peamiselt maal ja video. Oma loomingus käsitleb Peterson teemasid, mis kasvavad temast välja läbi sisemise konflikti või vajaduse - proovides kunsti abil ennast puhastada. Pidevalt end analüüsides kombib ta piire tasakaalu ja kaose vahel, leides, et mõlemad seisundid on viljakaks eluks tarvilikud. Video ja performance on maali kõrval tehnikad, mis lasevad narratiivil nii mõnigi kord paremini esile tulla. Praegu keskendub Peterson sisseastumiskatseteks Berliini Kunstiülikoolis kunst ja meedia erialal.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Rohkem teavet kunstniku kohta:

https://miinapeterson.weebly.com/

https://www.facebook.com/artbymiinapeterson/

 

Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: