Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
30.09-26.10.2018
Võru Kunstikooli vilistlaste näitus

I korrus: esimene ruum

Võru Kunstikooli vilistlaste näitus on kooli ajaloos esimene omasugune. Kooli nooruse tõttu – 15 aastat – ei oleks see ka varem kuidagi võimalik olnud. Enamik kunstikooli põhiõppe/täiendõppe lõpetajaid ei ole gümnaasiumilõpetaja vanuses, ja enne läheb mõned aastad, kui noor valib erialaõpingud.

Alates 2003. aastast on Võru Kunstikooli põhiõppe ja täiendõppe lõputunnistuse saanud 121 õpilast. Ja meie andmetel on nende aastate jooksul kunsti – ja kultuurivaldkonnas edasi õppima läinud vähemalt 50 noort.

Käesoleval näitusel astub üles 18 kunstikooli vilistlast, lahedat ja julget noort kunstnikku-arhitekti-disainerit. Osad neist on õpingud lõpetanud, osad veel õppimas, kuid kõik on leidnud oma tee, mis ühel või teisel moel on seotud kunstiga.

Loodame, et olete saanud Võru Kunstikoolist kaasa laiapõhjalise pagasi, mis on teid edaspidises elus aidanud ja... häid sõpru, kes jäävad sõpradeks kogu eluks. Siia sobivad hästi meie legendaarse vilistlase, Kevini, sõnad: „... mulle jäävad meelde veidrad naljad, värvised käed, naermisest valusad kõhulihased, loodetavasti vähemalt veerand õpetajate nõuannetest, kustutuskummi viskamise täpsuslahingud, suvised laagrid, veteranmakk ruumis nr 2, õnnestumised ja ebaõnnestumised, kaaslased, nende näoilmed ja rõõmsad hääled - - - kuid kõige enam jääb meelde see soe, kodune tunne, mis saab kunstikooli sisenedes osaks. Teadmine, et mind oodatakse, et mind hinnatakse kui isiksust, mitte kui õpilast.“

Näitusel astuvad üles:

Kristjan Rauba, arhitekt arhitektibüroos Allan Strus OÜ, lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli

Hanna Haring, Montoni üks peadisaineritest, lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia

Aulikki Puniste, stilist, disainer, moedisaini õppejõud, lõpetanud Euroakadeemia

Tanel Tolsting, vabakutseline kunstnik, Võru Kunstikooli õpetaja, lõpetanud Tartu Ülikooli

Ave Nurmeots, lõpetas Business Academy Aarhus (Taani) disaini eriala, õpib samas ettevõtlust

Kersti Kuningas (Pettai), lõpetanud Tartu Ülikoolis maalikunsti eriala

Tuuli Lillemäe, lõpetanud Tallinna Ülikoolis kunstiõpetuse eriala

Geilia Schmeiman, florist, lõpetanud Räpina Aianduskoolis floristika eriala

Kateriina Frolova, õpib TAFE Fashion Design Studio (Austraalia) moedisaini erialal

Joosep Sepp, õpib Kõrgemas Kunstikoolis Pallas meedia- ja reklaamidisaini

Johan Hallimäe, õpib Eesti Kunstiakadeemias arhitektuuri ja linnaplaneerimist

Saamuel Rammo, õpib Tallinna Tehnikaülikoolis arhitektuuri

Rainer-Gregor Parijõgi, õppis Viljandi Kultuuriakadeemias metallitöö erialal, hetkel vabakutseline

Keiu Grossberg, õpib Kõrgemas Kunstikoolis Pallas meedia- ja reklaamidisaini erialal

Kelli Puusepp, õpib Eesti Kunstiakadeemias sisearhitektuuri erialal

Marie Jõgi, õpib Eesti Kunstiakadeemias sisearhitektuuri erialal

Anžeelika Mändmaa, õpib Eesti Kunstiakadeemias moedisaini erialal Danil Taro, interjööri/eksterjööri seinamaalingute ja supergraafika kunstnik

 

02.10-26.10.2018
Erika Tammpere isikunäitus "Gobeläänid & tekstiiliinstallatsioonid"

II korrus: mõlemad ruumid

ErikaTammpere_fb600x400.jpg

Näitusel on välja pandud tööd kunstniku erinevatest loomeperioodidest alates aastast 1972 kuni tänaseni. Algperioodi romantilised, emotsioonidel põhinevad taiesed asendusid sümbolistlikumatega. Viimased tööd kalduvad käskude ja keeldude piirimaile („Ühegi lasuta“, „Kuldvillak ja küllusesarved“). Koloriidilt on tööd rikkalikud, erksavärvilised. Autor armastab tekstiiliga eksperimenteerida, arendades välja oma autoritehnikaid ja tuues sisse uusi materjale. Kogu loomingut iseloomustab kerge mängulisus.

Erika Tammpere tööd on olnud suhteliselt suuremõõtmelised ja ise teostatud. Esitatud töödest kuuluvad pooled muuseumite kogudesse, pooled on erakätes.

Erika Tammpere on pärit Rakverest. 1960.aastal alustas ta õpinguid Eesti NSV Riiklikus Kunstiinstituudis ehk ERKI-s (praegune Eesti Kunstiakadeemia e EKA), mille lõpetas tekstiilikunstniku diplomiga 1966.a. Järgnesid 26 aastat huvitavat tööd mitmetes Eesti kergetööstusettevõtetes disainerina. Üks esimesi töökohti oli kunstnikul nn. sukavabrikus „Punane Koit“ Kotzebue tänavas, kus nüüd, pool sajandit hiljem, avas oma uues kompleksis uksed tema koolitaja EKA.

Eriti huvitav ja arendav oli Erika Tammpere jaoks töö tootmiskoondises „Mistra“ disaineri ja peakunstnikuna, kus arendati välja Eesti oma põrandavaipade tootmine. Toonasest ERKI-st saadud teadmised ja oskused võimaldasid kunstnikel tööstuses esinevate keerukate nõudmistega edukalt hakkama saada.
Paralleelselt tööstuskunstniku tööga tegeles Erika Tammpere unikaalloominguga, milles kujunes lemmikuks gobelääntehnikas tööde loomine. Näitustel on ta pidevalt esinenud üle 50 aasta. Eesti Kunstnike Liidu liige on ta aastast 1972 ja Eesti Tekstiilikunstnike Liidu asutajaliige aastast 1993.

Töö „Mistras“ katkes 1992.aastal, kui raske silmatrauma tõttu ei lubanud toonased seadused nägemispuudega kunstnikul enam palgatööd jätkata. Sellest ajast kuni tänaseni on Erika Tammpere vabakutseline kunstnik.

Autor tänab Eesti Kultuurkapitali ja Eesti Kunstnike Liitu toetuse eest, samuti Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ning Rakvere Muuseumi koostöö eest.

 

Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: