Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
03.07-27.07.2017
Lilli-Krõõt Repnau illustratsioonide näitus „Vee peal“

I korrus: esimene ruum

Tegemist on illustratsiooninäitusega. Kavandid ja originaaljoonistused Olavi Ruitlase samanimelisele romaanile. Näitusel saab näha ka nö musta materjali: illustratsioone, mis on jäänud raamatust välja ja esialgseid visandeid karakteri loomisel.

Lilli-Krõõt Repnau: „Mind on alati paelunud raamatutegemise protsess ja kuidas on lõpuks välja jõutud konkreetsele raamatule sobiv visuaalne keel. Raamatu valmimise ajal oleme Olaviga naabrid ja ta kuulis kui ma olin kodus. Nii et protsess kulges orgaaniliselt ja loovalt.“

 

03.07-27.07.2017
Katrina Kolk maalinäitus „Liblikamees/Butterfly man“

II korrus: teine ruum

„Liblikamees” on värviküllane variatsioonirikas figuratiivne maalinäitus, mille keskmeks on inimese üldine hingeline ja feministlik olemus.

Liblikas esindab paljudes kultuurides hinge ja inimlikke omadusi nagu armastus, elurõõm, naiivsus, lapselikkus, noorus, optimism, empaatia ja lootus kui ka kurbus ning ootus. Kunstnik on käsitlenud oma töödes nii igapäevaseid koduseid argipäevahetki, üldinimlikke emotsioone kui ka kultuuriloolisi ja piibelikke momente. Teostes kohtuvad modernsed ühiskondlikud vaated isikliku värvikeele ja maalitunnetusega.

Katrina Kolk (sündinud 1991) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maali ja maalingute restaureerimise disainierialal. Hetkel on kunstnikul pooleli magistriõpingud Eesti Kunstiakadeemias maali erialal.

 

03.07-27.07.2017
Siiri Jürise maalinäitus „Lahustumine/Dissolving“

II korrus: kolmas ruum

“Lahustumine” on maalitehniliselt mitmekülgne portreenäitus, kus otsing inimese täiuslikuks kujutamiseks on lõuendile jõudnud nii traditsioonilisi maalivõtestike kui ka defromeerivaid paksukihilisi värvivalgumisi kasutades.

Kunstnik leiab, et traditsioonilised portreed, kuitahes hingestatult loodud, ei suuda edasi anda portreteeritavale omast iseloomulikkude omaduste kogumit ning selle ajel tekkivat kujutamatut tunnet, mis tema läheduses aduda võib. Nii võib öelda, et näitus “Lahustumine” on otsing kujutada kujutamatut. Seetõttu on lähenetud igale tööle uue jõuga, lähenemisega ning kordavat käekirja vältida püüdes, samas keskendudes modelli eripäradele, uue materjali nõudmistele. Inimese kujutamisele lisaks on kogutud töödesse kõik “igapäevane” hoomamatu; süžeed omal moel, poolvarjatult, väljendavad elu tsüklilisi impulsse, fundamentaalsemaid eluhetki. Töödes on igal vaatajal võimalik ära tunda midagi enda oma.

Siiri Jüris (snd 1992) on lõpetanud bakalaureuse– ja magistriõppe maalikunsti erialal Tartu Ülikoolis.

 

Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: