Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
02.08-28.09.2022
Vana-Võromaa käsitöönäitus "Meistre kässiga luudu"

II korrus: teine ruum

Näitus annab ülevaate Vana-Võromaa mustrikirjadest käsitöös ja meistritest, kes neid oma loomingu kaudu au sees hoiavad. Viieteistkümne käsitöömeistri omanäolisest loomingust on esitlemiseks valitud esemed, milles on ühendatud traditsioon tänapäevaga ja mis kannavad endas paikkonna eripära.

Näituse kuraator on käsitöömeister Helve Alla.
Külastamine on tasuta.
Näitusel osalevad oma loominguga käsitöömeistrid:
 ERIKA AASA
 ERNST SIBUL
 HELI VIKS
 HELI TOROP
 HELVE ALLA
 IRINA PEDOSON
 JAANUS MARK
 KERTTU LAANE
 LIILIA TANN
 MARIKA SEPP
 RUTH TREIMUT
 TAIVE PEEDOSAAR
 TALVO KONT
 ULLA TOROP
 VILVE OJA
Näitust tutvustavad loomislugude tunnid toimuvad Võru linnapäevade ajal:
19. augustil kell 13-14 (tutvustab kuraator Helve Alla)
20. augustil kell 13-14 (tutvustab Vana-Võromaa käsitöövõrgustiku koordinaator Vilve Oja).
Loomislugude tunnis tutvustatakse näitusel olevat käsitööloomingut, meistreid ning loomise oskusi. Loomislugude tunnid on tasuta.
Loomislugude tunnid näituse ainesel toimuvad ka septembris, täpsemalt 8. ja 9. septembril kell 15 või 17 (aeg täpsustub vastavalt ettetellimisest ilmnevatele soovidele, kestab kummalgi õhtul 1 tund).
Nende tundide sisu on natuke laiem, hõlmab rohkem piirkonna eripära tutvustamist ja loovuse esiletoomist. Siis ootame ideid koguma ning kaasa mõtlema õpilasfirmat kavandavaid koolinoori, aga kindlasti ka käsitööhuvilisi õpilasi.
Näituse korraldajad on Vana-Võromaa Käsitüü MTÜ, Võru Linnagalerii ja Võru linn.
Näitus on osa Võru linnavalitsuse algatatud koostööprojektist ER58 „BestNest“, mille eesmärgiks on noorte ettevõtlikkuse ja loomevaldkonna väikeettevõtjate toetamine Võru linnas ja maakonnas.
Projekti kaasrahastab Euroopa Liit Euroopa naabrusinstrumendi raames, lisaks toetavad Eesti Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupp, Eesti Rahvakultuuri Keskus ning Võru Instituut.

Täpsemalt saab küsida:
Helve Alla
näituse kuraator, käsitöömeister
tel 515 6104
Vilve Oja
Vana-Võromaa Käsitüü MTÜ
vilve.oja@gmail.com
Vana_V__romaa.jpg

 

02.08-28.10.2022
Triin Türnpuu isikunäitus "Looritatud"

II korrus: kolmas ruum

Triin Türnpuu skulpturaalsete objektide isikunäitus.

Teosed on ajendatud autori poja loost ning pühendatud nägemispuudega lastele. “10-kuuselt jäi ootamatult pimedaks meie kolmas laps. Õppisime sellega elama ning peale mitmeid õnnestunud ja ebaõnnestunud operatsioone paigaldati talle 4-aastaselt kunstläätsed. Mõni aeg tagasi tuli teha otsus, millises gümnaasiumis õpinguid jätkata. Soovitud kooli sai ta sisse, kuid rääkides lapse nägemispuudest, soovitati valida mõni teine kool — temaga tegelemine olevat õpetajatele liiga suur lisakoormus. Mõistsin, et sellise suhtumise taga oli ennekõike hirm teadmatuse ees, mida tähendab nägemispuudega lapsega tegelemine. Kas on võimalik seda hirmu vähendada, et tulevikus ükski laps ukse taha ei jääks?“

Vanadest kasutatud prilliklaasidest kokku sobitatud teosed võimaldavad inimestel kasvõi korraks siseneda prillikandja maailma.

Tänan: Instrumentarium Optika OÜ, Kenomer OÜ, Kristaps Ancāns, Marko Odar, Katriin-Eliis Brecher, Gerlin Mets, Helina Müürisepp, Ingrid Teino, Kristel Ilmets, Kaire Kurg, Kaidi Varik

Triin Türnpuu on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna keraamika erialal ning hetkel õpib magistriõppes kaasaegset kunsti. Kunstniku huvi seisneb erinevate materjalide ja nende omaduste kasutamises, otsides, kuidas need saaksid suhestuda sotsiaalselt kaasatud praktikaga.

Juunis 2022 avati Tallinna Loomaaias Triinu suuremõõtmeline betoonist skulptuur „Nähtamatu“, mis kutsub kaasa mõtlema, kuidas pidurdada väljasurnud liikide juurde tekkimist.

Looritatud_plakat_v__ru_linnagalerii_2022.jpg

 

12.09-28.10.2022
Tiit Priideli isikunäitus ARS LONGA, VITA BREVIS

I korrus: esimene ruum

Tiit_Priidel.jpg

Tiit Priidel on eestlastele tuntud läbi meelelahutuse: enamiku osa oma elust on ta tantsitanud rahvast, teinud suurel hulgal raadio– ja telesaateid.

Momendil juhib üritusturundusfirmat Opus, mis korraldab erinevaid meelelahutusüritusi.

Tema kunstilooming on sama kirju kui üks tantsupidu , millel on väga oluline osa hoogsatel värvigammadel, mis seovad omavahel erinevaid teemasid. Maalid on naivistlikult unenäolised ja fantaasiarikkad, tihtipeale ´üle vindi keeratud´.

Väiksena joonistas Tiit väga palju ja sellest ajast on säilinud suurel hulgal albumeid koos sadade joonistustega.

Aktiivsemalt hakkas ta taas tegelema kunstiga ajal, mil astus EKA-sse maalimist õppima. Sellest ajast alates on Tiit Priidel osalenud paljudel näitustel, mis on sära silmadesse toonud tuhandetele inimestele.

 

Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: