Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
16.03-10.04.2009
HuupI maalinäitus "NAKed"

II korrus: teine ruum

HuupI maalinäitus alasti kirjanikest – „NAKed“

Esmaspäeval, 16. märtsil kell 17.30 avab noor maalikunstnik HuupI Võrus maalinäituse „NAKed“.
HuupI't aitavad avamisel oma luuletuste ja lauludega NAKlased ehk Contra, Aapo Ilves, Andra Teede, Vahur Afanasjev ja Priit Salumaa.

NAKed on jätk HuupI diplomitööle „Alasti Kirjanikud“, mille raames valmisid aktimaalid „Aapo Ilves“, „Andra Teede“, „Vahur Afanasjev“ ja „Contra“. Näituse NAKed jaoks valmisid aktimaalid ka Priit Salumaast ja Flost. Sisuliselt on tegemist aktimaaliseeriaga Tartu NAKlastest (Tartu Noorte Autorite Koondis). Igal maalil on kujutatud vastavat kirjanikku läbi HuupI kunstnikunägemuse. Võib-olla on seal midagi rohkem, võib-olla vähem, võib-olla on kõik pelgalt illusioon alasti naklastest.

Maalidele taustaks saab kuulata kirjanikke endid, näituse avamisel lausa „elusast peast.“ Maalide kõrvale on üles seatud helisüsteemid ning igat maali on võimalik nautida kõrvakappidest vastava autori luulet ja muusikat kuulates. Sellega antakse vaatajale võimalus maalil kujutatud kirjanikust veelgi täielikum pilt saada.

HuupI ise kirjeldab näituse teemat ning saamislugu nii: "Igasugune alastus ja paljastused on osa inimkonna ajaloost, sest inimene oskab paljastada ennast ja teisi ning see tegevus omab meie jaoks tähendust. Ainult inimene on võimeline avama oma hinge või rääkima välja saladusi, kuid samas on ta ka osav valetama ja kõike kiivalt varjama. Diplomitööga seoses uurisin loomingulist paljastust, ehk paljastusi läbi loomingu, veel kitsamalt aga kirjanduslikku loomingulist paljastust ning seda teoreetilises võtmes. Samas oma maalidel võtsin ma füüsiliselt alasti aga kirjanikud endid. Maalid sündisid nii, et arutasin oma subjektidega loomingulist paljastust kirjanduses, samas palusin neil lahti riietuda ja mulle poseerida. Kuidas see kõik tõsise teema kõrval välja kukkus on omamoodi naljakas. Näiteks peale Contraga tehtud intervjuud poseeris porgandpaljas luuletaja keset tuba ja luges valju häälega luulet, niiet vanaema köögiski jäi kuulama. Kahju ainult, et videokaamerat ei olnud."

Näitus jääb Võru Linnagaleriis avatuks kuni 10. aprillini 2009.Lisainfo: HuupI (tel. 55 69 48 48)
Jana Huul, Võru Linnagalerii
tel. 78 28 740; 53 016 003 / e-kiri: jana.huul@vorukannel.ee

> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: