Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
08.07-07.08.2008
Austria kaasaegse kunsti näitus "Salzburg ART MIX"

I ja II korrus

Võru Linnagalerii ja Austria Suursaatkond kutsuvad Teid 10. juulil kell 15.00 Võru Linnagalerii väikese saali fuajees avatavale Salzburgi kunstnike näituse “Salzburg ART MIX” avamisele. Näitus koosneb 31. tööst kaheksalt kunstnikult: Regina ja Peter Rieder, Christiane Pott-Schlager, Agnes Winzig, Adrian, Köhni, Hanne Engelbrecht, Nermina Aublöck ja Graham Wiseman.

Need kaheksa kunstnikku kuuluvad Salzburgi kujutava kunsti ühendusse, kus on kokku üle 200 vabakutselise liikme maal, skulptuuri, fotograafia, keraamika, disaini uue meedia ja ehtekunsti erialalt. Koos käivad nad esinduslikus ja ajaloolises Berchtoldvillas.

Kutseühenduse põhitegevus on suunatud ühiste näituste, kunstialaste diskussioonide ja kokkusaamiste korraldamisele ning välismaaga kontaktide pidamisele.

Berchtoldvilla kunstnikud on Eestis varemgi oma näitusi korraldanud, esimeseks pääsukeseks ning kõikide seniste ja ka praeguse näituse näituste kuraatoriks aga ka osaliseks on olnud maalikunstnik Peter Rieder ning tema abikaasa, fotokunstnik Regina Rieder. Peter Riederi esimene näitus toimus Tallinnas 1999. aastal ning Narvas näidati tema sürrealistlikke töid 2000. aastal Narva Kunstgaleriis. Viimane, 6 Salzburgi kunstniku näitus Eestis toimus 2005-2006. aastal.

Käesolev näitus oli üleval Eesti Rahvusraamatukogus veebruaris, just Eesti Vabariigi 90. sünniaastapäeval eel ja järel, Narva Muuseumi Kunstigaleriis aprillis ja mais, Pärnu kolledźis juunis, kunstnikud ongi selle näituse pühendanud Eesti 90. aastapäevale.

Näituse avab Austria suursaadik Dr. Angelika Saupe-Berchtold.

Näitus jääb avatuks 07. augustini 2008.a.
< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: