Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
07.01-18.01.2009
ArhitektuuriAasta „ARHITEKTUUR ON KOHAL“

II korrus: teine ruum

ArhitektuuriAasta rändnäitus ARHITEKTUUR ON KOHAL

07.  - 18. jaanuar 2009 Võru Linnagaleriis07. - 18. jaanuar 2009 on ArhitektuuriAasta rändnäitus ARHITEKTUUR ON KOHAL üleval Võru Linnagaleriis. Reedel 16. jaanuaril kell 13.00 toimub samas näituse seminar, kuhu on oodatud kõik arhitektuurihuvilised. Ettekannetega esinevad arhitekt Tõnis Kimmel jt. Ettekannetele järgneva workshop'i viivad läbi Eesti Kunstiakadeemia viimase kursuse arhitektuuritudengid.
NB: Seminar-workshop on eelregisteerimisega! (E-mail: mihkel@arhliit.ee v. tel. 53407718)


2008. aasta 17. septembril möödus 90. aastat professionaalse arhitektuurihariduse algusest Eestis. Selle tähistamiseks on Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri osakond koostanud ülevaatliku näituse arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala üliõpilaste töödest. Väljapaneku moodustavad planšettid silmapaistvaimate projektide, joonistuste ja joonistega viimase kolme aasta üliõpilastööde hulgast. Rõhk on pandud töödele, mis oma sisult on silmapaistvad ja põnevad, kuid samas graafiliselt küljel oleksid arusaadavad ka tavainimesele, kellel puudub varasem kokkupuude arhitektuurse joonise ja selle keerukamate nüanssidega.


Näituse eesmärgiks on laiapõhjalisem arhitektuuriteadlikkuse tõstmine Eesti ühiskonnas ning arhitektuuri olemuse ja vajalikkuse teadvustamine ka väljaspool suurlinnasid – äratada eesti noortes suuremat huvi arhitektuuri, arhitektuurihariduse ja üldisemalt ka meid ümbritseva ehitatud keskkonna vastu, pöörata suuremat tähelepanu meie elukeskkonna säästvale arengule ning julgustada kodanikke aktiivsemalt tutvuma ja kaasa rääkima arhitektuurivaldkonnas.


Tegu on rändnäitusega, mis külastab kõiki Eesti maakonnakeskusi ajavahemikus september 2008 – aprill 2009. Näitus on igas keskuses üleval kuni 12 päeva ning sinna juurde kuulub 1-päevane seminar. Näituse ja eelkõige seminari sihtgrupiks on keskkooli noored ning nende kõrval ka kohalikud asjatundjad/erialainimesed ja laiem avalikkus. Seminar tutvustab arhitektuuri ja arhitektuuriharidust Eestis ning pöörab tähelepanu ka kohalikele arhitektuurialastele probleemidele.

OLETE OODATUD!

täpsem info ja kontakt:Mihkel Karu

ArhitektuuriAasta projektijuht

+372 53407718

mihkel@arhliit.ee

www.arhitektuuriaasta.ee< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: