Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
10.05-16.06.2024
Malin Pihlapuu puiduliistudest pildid

II korrus: kolmas ruum

„Mägede taga” – Paljud asjad elus tunduvad olevat kaugel mägede taga, kättesaamatud. Ja seal kaugel meie sees ongi palju, peame selle ainult leidma ja hakkama mägesid vallutama.

Näitus kajastab minu viimase paari aasta loomingut. Üldiselt räägib kogu näitus vabaduse ja rahu otsimisest enda sees. Kõik näitusel olevad tööd kujutavad mägesid, ühest või teisest küljest vaadatuna. Mäed on objektid, mida ma oma kunstis põhiliselt kujutan ja mis sümboliseerivad minu jaoks eelkõige vabadust, rahu ja asjade mõju meie kõigi üle. Minu töösid vaadates peaks liikuma silmadega, üle töö, lausa millimeetri haaval, sest kõiges on kõike. Puidu, kui materjali, soojus tekitab turvalise tunde, mis lõõgastab ja rahustab meeli. Püüsüü kordumatus ja erinevad värvimuutused puidus loovad igas liistus omaette maailma.

Tehnika ja materjalid:

Kõik minu tööd on valmistatud puidust. Tööde põhjaks kasutan vineerplaati, millele hakkan puiduliistudest kujundama erinevaid mustreid. Puuliikidest kasutan põhiliselt saarepuud, haaba ja leppa ja tamme. Minu tööde puhul algab kõik üsna detailsetest joonistest, mis määravad ära kogu töö ülesehituse ja keerukuse. Mind ennast võlub, tööde valmistamise juures, nende tehniline keerukus isegi rohkem, kui lõplik tulemus. Inspiratsiooni saan loodusest, muusikast ja eelkõige materjalist millega töötan. Puusüü kordumatus võlub mind meeletult ja tahan seda oma töödes võimalikult hästi nähtavale tuua.

Minust:

Olen Malin Pihlapuu ja sündinud 1992. aastal Põlvas. Olen lõpetanud Eesti Maaülikooli Metsanduse eriala 2014. aastal. Puidust, kui materjalist olen huvitunud terve elu. Puidust kunsti loomisega hakkasin tegelema ligikaudu 5 aastat tagasi.

Malin Pihlapuu

MalinPihlapuu.jpg
< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: