Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
25.08-27.10.2023
Timo Kähara isikunäitus "Inimesed ja teised abstraktsioonid"

I korrus: esimene ruum

Olles kunstiga juba mõnda aega tegelenud, ei ole ma suutnud veel leida seda ühte ja kindlat stiili või teemat, mida ainsana käsitleda. Ja ongi hea (vähemalt minu arvates). Minu looming on kui kaheharuline puu, nagu yin ja yang või kui soovite, siis ühe tagumiku kaks erinevat kannikat. Nagu oleks üks asi, aga samas ei ole kah. Olles erinevad moodustatakse ikkagi tervik. Nii ongi teil võimalus sellel näitusel näha minu loomingu kahte poolust.

Ühes saalis on suured, abstraktsed ja omajagu värvilised maalid ja teises saalis realistlikud inimeste portreed ja figuurid. Abstraktseid teoseid luues tunnen ma lihtsalt puhast rõõmu värvidest, mustritest ja tekstuuridest. Teos sünnib siis kui teisiti enam ei saa. Meeltesse kogunenud stiimulid nõuavad vabastamist visuaalse väljendusena. Samas, eks üks inimese portreegi on omamoodi abstraktsioon ja üldistus. Pilt inimesest ei defineeri teda, see on ainult hetkeline stoppkaader inimese eluagsest tõsieluseriaalist. Kõigest katse tabada tolle hetke välimust ja olemust. Inimeses on miskit, mis kunstnikke (sealhulgas mind) on alati inspireerinud ja vaatajaid vaatama kutsunud. Iga inimene on ainulaadne ja omanäoline. Teos, mis kujutab inimest, kõnetab alati viisil või teisel vaatajat, sest teosel kujutatuga on võimalik suhestuda, mõelda ennast tema olukorda, luua kujutatust enda jaoks (eel)arvamus.

Pikalt mõnda portreed maalides tekib tunne, et tahaks vahelduseks midagi abstraktset ja korrapäratumat luua. Ja vastupidi, pärast energilisemat ja hoogsamat abstraktset värviplahvatust on soov jälle kujutada inimest, pidada tumma dialoogi oma modelliga, tabada tema karakterit, leida õiged poosid, värvitoonid jne.

Nii ma kunstnikuna kahe maailma - realismi ja abstraktsuse vahel navigeeringi, otsides tasakaalu. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kunstnik endast:

Kuigi joonistada ja värvidega toimetada meeldis mulle juba varases eas, siis viis elutee mu mõneks ajaks kunstist eemale. Peale gümnaasiumi lõpetamist (2000. a) soovisin sisse astuda kunstikooli, kuid jäin napilt välja. Õppisin hoopis Eesti Mereakadeemias ja töötasin peale selle lõpetamist kaks aastat maailma meredel seilavatel kaubalaevadel tüürimehena. Mõistsin siis, et see töö ei ole siiski minu jaoks, silm ei säranud. Vana arm kunsti vastu ei olnud roostetanud. Lõpetasin meremehe karjääri ja proovisin uuesti kunstikooli sisse saada, seekord õnnestus. 2012. a lõpetasingi Tartu Kõrgema Kunstikooli (nüüd Kõrgem Kunstikool Pallas) meedia- ja reklaamidisaini eriala. Olen loometööga seotud sellest ajast alates.

Olen osalenud mitmel isiku- ja ühisnäitusel. Aastast 2019 olen Tartu Kunstnike Liidu liige.

Minu kunstialaseid tegemisi saab jälgida järgnevatel aadressidel:

instagram.com/timokaharaart/

facebook.com/TimoKaharaArt

timokahara.com

V__ru_linnagalerii_Timo_K__hara_n__ituse_plakati_kavand.jpg
< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: