Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
14.06-24.08.2023
Liia Leppik juubelinäitus "Juurtes on vägi"

I korrus: esimene ruum

Liia Leppik: "Minu värske näitus nimega “Juurtes on vägi” on ühelt poolt ood metsale ja loodusele laiemalt, teisalt ood esivanematele, kes on otseses või kaudses mõttes vorminud meid, mind, sind just selliseks nagu me oleme.

Näitusel eksponeeritud maalidega annan edasi loodusest inspireeritud tundekogemusi. Töödes olen keskendunud emotsiooni olemusele, luues eluhetkedest tajuruume ja abstraktsioone. Loodust kui näituse peateemat võib võtta ka metafoorina, mis märgib maailma naiselikku poolt laiemalt – soojuse ja hoituse hõõguvaid toone, ent ka ülevoolavas tundekoloriidis kulgevat stiihiat ja määratlematust. Värvidest pakatavates teostes stiliseerin loodust läbi arhitektuursete vormide prisma. Rahulikud pinnad vahelduvad jõuliste või peenekoelistega, rikkalikud motiivid minimalistlikega. Märksõnadeks on teineteisest eristuvad värvipinnad ning varjatud seosed. Käesolev näitus on mõtteline jätk minu eelmisele näitusele „Loodu(se) mõistulood“. Abstraktsete loodusmaalide loomisel olen kasutanud muude põnevate tehnikate kõrval kilet ja metanooli. Neid tehnikaid olen lihvinud viimased kuus-seitse aasat. Pindade kihilisus ja läbipaistvus pakub nii tehnilises kui mõttelises plaanis süvenemis- ning avastamisrõõmu.

Peamiselt kõik näituse tööd on maalitud käesoleval aastal."

Liia Leppik on kunsti õppinud Tartus ja Tallinnas. Tallinnas lõpetanud ka kunstiõpetaja magistriõpingud. Viimased 20 aastat töötas Võru Kunstikooli direktori ja kunstiõpetajana. 2023. aastast vabakutseline kunstnik. Esinenud erinevatel näitustel alates 1998. aastast. Näitus „Juurtes on vägi“ on Liia Leppiku seitsmes isikunäitus.

Liia_Leppik.jpg
< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: