Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
07.12.2021-25.02.2022
Eesti ja soome akvarellistide ühisnäitus "Mets"

I ja II korrus

mets_A3_1_page_001.jpg

Mets ja metsad on meie teadvust saatnud lapsepõlvest alates ja kindlustanud meie hingedes omale erilise koha. Eestlastele meeldib ennast metsarahvaks pidada, sama lugu on ka soome suguvendadega. Metsade käekäik on meile ühtmoodi oluline.

Käesolev näitus on kokku seatud kahe metsarahva mõtteviljadest. See on laiaulatuslik valdkond, kus lugude ja muljete jutustamine toimub värvi- ja faktuurikeeles intuitiivse maalimise võtete kaudu. Iga akvarell galerii seinal ei peegelda mitte ainult üldist ja välist metsamõiste käsitlust vaid portreteerib ka meie igaühe hinges olevat metsa.

Akvarellitehnikas pole mõtet võtta päevakajalist seisukohta metsade liigse raiumise või vähese istutamise kohta, küll aga anda edasi autori tundmusi. Ja need tundmused põhinevad eeldusel, et meil jätkub mõistust seda ainulaadset varandust hoida ja kasvatada ning mitte hakata jagama nende rahvaste saatust, kes oma loodusrikkused on kiiresti rahaks vahetanud. Rahulik ja leebe akvarellikunst võimaldab argiste sündmuste tõlgendamisse põimida uued teemad – kliimamuutuste hirmudega toimetuleku ja tõeliste eluväärtuste äratundmise.

Seekordne ühine näitus koos kolleegidega Soomest on järjekorras juba kolmas vastastikune pilguheit naabrite tegemistele ja saavutustele. Võib kõhklemata öelda, et meil on ideede leidmisel ja paberile kandmisel rohkem sarnasusi kui erinevusi ja iga näitus koos naabritega on värskendav ja huvipakkuv mõlemale poolele.

Näitusel osalevad 29 eesti ja 22 soome akvarellisti.

Näituse koostasid Tuuli Puhvel, Orest Kormašov ja Rein Mägar
< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: