Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
04.02-29.03.2020
Eesti Akvarellistide Ühenduse ja Soome Akvarellikunsti ühenduse suurnäitus „Torm“.

I ja II korrus

Selle nimevaliku eesmärk oli ergutada akvarelliste keskenduma ühele kindlale teemale ja sellega tekitada leidmiste võrdlusmomente. Sealjuures oli eelduseks, et antud teema ei peaks piirduma ainult kõrgete lainete ja süngete pilvede kujutamisega ning üleskutses oli sel eesmärgil meenutatud tuntud lausungit liblika tiivalöögist ühel pool maakera, mis võib saada põhjuseks tormile maakera teisel poolel – seega lähtemomente ja seoseid sellel pikal teekonnal leidub igaühele ja rikkalikult. Esitatud on 65 autori tööd ja inspiratsiooni on käidud otsimas lähedalt ja kaugelt, alates protuberantsidest päikesel kuni tormipilvedeni Saturnil. Loomulikult on kõige oodatum torm see mis sünnib akvarellipaberil ja siinsel näitusel on näha, et nii mõnelgi on see õnnestunud.

EAÜ liikmetest esinevad Agne Kuusing-Soome, Aleks Kase, Anna Sui, Anneliis Vabul, Diana Yanson, Eero Ijavoinen, Eleny Kasemets, Elize Hiiop, Epp Viires, Eve Ermann, Eve Viidalepp, Illimar Paul, Kadri Bormeister, Kersti Kohtla, Kerstin Rei, Kärt Karjatse, Külli Tael, Lea Malin, Lii Pähkel, Liisi Tani, Mall Mets, Marju Bormeister, Mati Leppik, Merje Rääbis, Oleg Võsotski, Pille Lehis, Rein Mägar, Saima Randjärv, Siiri Tall, TAKINADA, Tiia Elken, Tiina Tarve, Tiiu Übi, Toomas Rein, Tuuli Puhvel, Tuulikki Tolli, Virve Albri, Ülle Kuldkepp, Zhanna Toht.

Soome akvarellistide huvi meie suurnäitusel osalemise vastu on kasvanud ja heameel on näitusel näha 26 lahetaguse kolleegi saavutusi. Soome „Myrsky“ on siiapoole toonud Anja Oasmaa, Benita Suomi, Irina Rebnitskaja, Irja Suutarinen, Jaana Kokko, Kirsti Pekkinen, Laura Kuusinen, Marjatta Kantola, Maikki Haapala, Maikki Parkkila, Maisa Kela, Mau Salmi, Niina Laitonen, Olof Qvickstrom, Pia Hinttula, Pirjo Ristola, Pirjo Virtanen, Raxu Helminen, Risto Puutio, Ritva Rautakoski, Sirkkaliisa Virtanen, Taina Nysten, Tapani Kajaste, Tuula Palmunen-Saari, Valentina Näsi, Viktor Denisov.

akvarellistid.jpg> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: