Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
04.09-27.09.2019
Kõrgema Kunstikooli Pallas meediadisaini ja nahadisaini osakonna näituseprojekt "Puutetundlik"

I korrus: esimene ruum

Näitusel eksponeeritakse meediadisaini osakonna viimaste aastate graafika stuudiumis valminud tudengite teoseid mis on loodud klassikalistes graafikatehnikates (linoollõige, ofort, kuivnõel, kivilitograafia, serigraafia).

Eesmärgiks on tutvustada tudengitele ja laiemale vaatajaskonnale klassikalisi graafikatehnikaid. Sihiks on vaatajasse ja oskusi omandavasse loojanatuuri süstida huvi oma käeliste oskuste arendamise vastu. Tulevasele ja tegutsevale loojale annab oskus ilma digitaalsete vahenditeta realiseerida omi ideid graafikatehnikate kaudu paberil arvutul hulgal lisavõimalusi, tehes sellega oma seisukoha mitmes mõttes puutetundlikuks.

Tänases loomekeskkonnas on oluline osata kombineerida erinevaid professionaalsel tasemel oskusi et teha ennast loetavaks ja märgatavaks. Üheks väljundiks selles protsessis on ka süntees vabagraafikast ja digitaalsest graafilisest disainist mis on meediadisaini osakonnas tähtsamaid valdkondi.

Ühisprojekt nahadisaini osakonna köitekunsti näidetega on loodud toomaks oskusi omandavat loova mõtteviisiga natuuri lähemale meid ümbritsevale maailmale kus eksisteerivad koos erinevad loomisprotsessis kasutatavad tehnikad ja maailmavaated. Köitekunst on oma olemuselt väga tehniline, nõudes tundlikku ja kindlat kätt, samad omadused iseloomustavad ka graafikat. Pannes ühte näituseruumi kokku kaks omavahel esmapilgu erinevat meediumit, saab luua nende kokkupuutepunkti. Selles on esindatud peategelasena paber ja mitte vähemtähtsamana käeline osavus, neid kahte ei saa selle näituse puhul teineteisest eraldada – klassikaliselt on graafika paberil ja klassikalist köidet on ilma paberi olemasoluta keeruline ette kujutada. Nahadisaini osakonna eesmärgiks on näitusega tutvustada ja näidata osakonnas valminud köiteid ja rõhutada köitekunsti osatähtsust meie osakonnas.

Ideede edastamine ja enda tunnetest rääkimine ühtedel vanematel meediumitel nagu seda on paber ja nahk, kasutades klassikalisi tehnikaid, teeb loodu puutetundlikuks ja avab looja tundlikkuse läbi materjali.

K__rgemKunstikoolPallas.jpg> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: