Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
12.02-02.03.2007
Kalev Saare fotonäitus "Portfolio"

I korrus: esimene ruum

Käesolev näitus kujutab endast noore kunstniku esimest sammuga otsides dialoogi publikuga. Õppides Tartu Kõrgemas Kunstikoolis kunstfotograafiat, otsisin endas kunstniku loomust, tegelesin sellega ja nägin vaeva. Möödunud kevadel lõpetasin 4 aastat kestnud õpingud ja pidasin pikalt aru, et mida töödega peale hakata. Selle asemel, et nad harilikul kombel unustusele loovutada, otsustasin möödunud ajad veelkord ellu äratada.
Alustuseks pildistasin oma joonistused Tartu Kõrgema Kunstikooli fotostuudios ümber. Seejärel printisin nad lõuendile ja maalisin üle, et tuua sisse värvi. Nagu mul ka koolis sageli juhtus, ei jäänud ma tulemusega ikka täiesti rahule, seepärast pole enamike tööde all ka signatuuri. Kavatsen neid edaspidi täiendada, kuni ükskord päris rahule jään.
Tööd on paigutatud seinale kronoloogilises järjekorras. Viimased tööd on kõige värsemad. Aluspõhjana olen hakanud kasutama teiste kunstnike töid ja trükiseid, et neile üle maalides uus elu anda.
Keerulisem ülesanne oli esitada vaatajale minu erialaseid, fotograafia pildikeelega tegelevaid töid. Valisin stipendiaadina Saksamaal tehtud fotod voolavast veest asjade ja peegeldustega selle pinnal. Rännates mööda Põhja-Saksamaad ja Austriat, otsides oma stiili ja väljenduslaadi, leidsin selle korraks virvendamas Bremeni kaldapealsel.
Praeguseks olen põhieriala mõneks ajaks kõrvale jättes asunud edendama kultuurielu Narva Muuseumis ja Narva kunstigaleriis. Tulevikus loodan oma valiku juurde tagasi pöörduda ja tuua publiku ette uus näitus.


Lugupidamisega
Kalev Saar

> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: