Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
19.05-22.06.2018
Võru Kunstikooli aastanäitus

I ja II korrus

Võru Kunstikooli näituse „Rohkem kui 100!“ näol on tegemist kingitusega Eestile ning see kätkeb endas visualiseeritud Eesti lugu. Lugu ajaloost ja minevikust, meie kunstiajaloost, lugu tänapäevast, selle aktuaalsetest probleemidest, Eestimaa looduse rikkusest, vaatamisest iseendasse ning laste ja noorte arusaamu tulevikust, ajast, mil nemad on kord suured. Näitus annab külastajale võimaluse nii äratundmisrõõmuks kui mõtisklusteks nii mineviku kui tuleviku Eesti kontekstis. Vahetu ja värvikas noorte kunst on alati nauditav, sest tööd on tehtud sajaga!

Kunsti ja loominguga tegelemine on noorele inimesele üks elu tundmaõppimise viise, nii iseenda kui meid ümbritsevaga – ja selleks on enam kui 100 viisi ja võimalust: vaadelda, mõtiskleda, arutleda, kavandada, harjutada, analüüsida, korrigeerida, visualiseerida, panustada, parandada, tunnetada, süveneda jne. jne.

Kunstikooli aastanäitusel esineb rohkem kui sada kunstihuvilist last ja noort ning linnagalerii kõikides saalides on eksponeeritud suurnäitus üle kolmesaja käesoleval õppeaastal valminud tööga.

Näitusel astuvad üles kõik kunstiõpilased, noorimad neist on alles 5 aastased. Kunstikooli põhiõppe lõpetamisel teeb iga õpilane praktilis-uurimusliku töö. Selle hulka kuulub ka oma töö kaitsmine. Kunstikooli XV lennu lõpetajaid on tänavu 9 vaprat noort: Sandra Sulg, Aliis Lang, Emma Anete Samuel, Katre Harak, Elise Marie Kõiv, Elise Marie Olesk, Netty Künnerpä, Birgit Leetjõe ja Kertu Peelo.Lõpetajad valutavad oma südant võrdõiguslikkuse, sõltuvuste ja ülekohtu pärast maailmas, samas räägivad noored oma hobidest, vahvatest metafooridest ja eesti keelest ning noorele inimesele omaselt - tunnetest. Tule kuulama ja vaatama! Noored kunstnikud kaitsevad oma töid näituse avamisel, 21. mail, kell 16.00 Linnagalerii II korruse saalis. Tänavusi lõputööde tegijaid juhendasid õpetajad Angela Orro, Tanel Tolsting ja Tiina Suumann.

Kunstikooli aastanäitus ei ole ainult Võru linna laste suursündmus, vaid kogu maakonna, sest koolis õpib lapsi kõikidest ümberkaudsetest valdadest. Ilusat kevadet ja toredaid kunstielamusi kõigile!



> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: