Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
02.05-26.05.2017
Võru kunstikooli aastanäitus "Minu lugu"

I ja II korrus

2017. aasta on nimetatud Eestis laste ja noorte kultuuriaastaks. Lastele, meie sirguvatele loojatele ja kultuuripublikule, on väga oluline tutvustada kultuuri väärtusi, mitmekesisust, järjepidevust ja ka sellega seonduvat vastutust. Tähtis on ühiselt luua ja tegutseda!

Maailm, või vähemalt inimese maailm, on täis lugusid. Neid esineb igas eluvaldkonnas ja mitmes meediumis. Võru Kunstikooli käesoleva aasta näituse teema - „Minu lugu“ on ajendatud laste kultuuriaasta tunnuslausest „Mina ka!“.

Kultuuriaasta märksõnad - iseolemine ja koostegutsemine - räägivad otseselt kunstikoolis toimuvast. Selles koolis saab ennast kunstikeeles avada nii üksi kui grupiga koos. Oma loo jutustavad näitusel kooli 150 kunstiõpilast vanuses 5 – 19. Kõikide aasta jooksul valminud tööde hulgast oli raske valikut teha. Erinevaid laste lugusid ja jutte ehk taieseid mahtus linnagalerii näitusesaalidesse üle 350. Laste ja noorte tööd on ajendatud muinasjuttudest, muistenditest, lugudest, mida on kuuldud vanematelt, sugulastelt ja sõpradelt. Olenevalt noore kunstniku vanusest on mängus emotsioonid, probleemid ja ka kogemused, mida pildikeelde ümber jutustada. Huvikeskmes on folkloorsed või kirjanduslikud lood, lood noortest endist, kodust, sõprusest ja loodusest – nad räägivad mõistukeeli ja otse. Üks on kindel - pilt võib öelda rohkem, kui tuhat sõna!

Näituse staarid on tänavuaastased põhiõppe V kursuse lõpetajad: Helen Cornelia Kuklane, Iiris Tisler, Liisa Veddel, Karmel Ader, Eva Grete Huul, Kärol Pilberg ja Katariina Kraak. Lõputööde tegemisse on süvenetud viimased neli kuud ja igal põhiõppe lõpetajal on samuti jutustada oma lugu ning üllatusmomente jagub. Lõputööde kaitsmisi on võimalik tulla vaatama ja noortele kaasa elama 17. mail kell 17 Linnagalerii II korruse näitusesaali.

Head laste kultuuriaasta jätku ja toredaid elamusi Võru noorte kunstnike näitusel!

Liia Leppik> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: