Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
31.01-31.03.2017
Eesti Akvarellistide Ühenduse näitus "Valgus. Vesi. Värv."

I ja II korrus

Eesti Akvarellistide Ühenduse näitus „Valgus. Vesi. Värv.“ Võru Linnagaleriis koosneb suuremas osas ühenduse liikmete 2016 detsembris toimunud aastalõpunäitusele „Värvidega läbi pimeduse. Vol 12“ esitatud töödest. Lisaks on kaasa haaratud novembrikuus Pärnus Uue Kunsti Muuseumis toimunud 13 autori - noorte ja loodetavasti tulevaste ühenduse liikmete tööd näituselt „Uus akvarell 2016“, kokku seega 41 osalejat.

Ekspositsioon ei ole koostatud kindlat siduvat teemat järgides, kuigi tinglikult võib selleks siiski pidada autorite valdavat eelistust looduse ja soojematest aastaaegadest pärit motiividele. Loomulikult on nende motiivide märkamiseks valgus esmatähtis, kuid meile, akvarellistidele antakse üks valgusevõimalus veel lisaks – see on valge paberileht. Mõnikord võib küll kogu leht saada värviga kaetuks kuid paberivalgus jääb läbi värvikihi imeliselt kumama. Selle imelise kuma üheks parimaks näiteks võib käesoleval näitusel pidada Mariann Hakki akvarelli „Bretagne 3“.

Teadaolevalt sünnib õnnestunud akvarell vee ja värvi omavahelise isepäise mängu oskusliku kinnipüüdmise tulemusel, suuremal või vähemal määral kasutab seda mängu siin iga autor. Selle mängu iseloomulikuks näiteks on Ülle Kuldkeppa akvarellid metsajärvedest. Kuid akvarell säilitab väljendusrikkuse ja on võimalik ka kuivalt õrnade kihtidena paberil kantuna - Tiiu Pallo-Vaik „Mägine“ või hoopis seotud kollaažitehnikaga – Mari Roosvalt „Sakraalne“. Vee ja värvi mängule annab hoopis teistmoodi iseloomu akvarellvärvi asemel india tušši kasutamine, parimaks näiteks on siin Eleny Kasemetsa tööd.

Ühenduse aastalõpunäitusele toodud tööde autorite hulgast selgus kollektiivse ja demokraatliku žürii otsusega 2016 aasta parim akvarellist ning seekord pälvis selle nimetuse Toomas Rein (1940). Tunnustatud arhitekti Toomas Reinu tõeline kirg on akvarellmaal ja talle omase küllusliku värvipaleti ning selle oskusliku ning fantaasiarikka kasutamisega on ta loonud läbi aegade kestvaid akvarellielamusi. Toomas Reinu akvarellid on pälvinud tunnustuse nii Eestis kui ka mitmel rahvusvahelisel näitusel.

Nagu kogu riigis nii on ka meie ühenduses esmatähtis tähelepanu osutamine järelkasvule. See on ka peamine põhjus miks on käesolevast näitusest julgustatud ja kutsutud osa võtma kõrgema kunstiharidusega ja tärkava akvarellihuviga noored tegijad. Ja tuleb tõele au anda – näitus on muutunud rikkamaks, mitmepalgelisemaks ja vaataja on sellest ainult võitnud.

Näituse korraldaja

Rein Mägar

Eesti Akvarellistide Ühendus

Näitusel osalejad: Virve Albri, Kadri Bormeister, Marju Bormeister, Eve Ermann, Mari-Ann Hakk, Elize Hiiop, Kärt Karjatse, Eleny Kasemets, Aleks Kase, Jaan Kirsch, Maria Kondimäe, Ülle Kuldkepp, Agne Kuusing-Soome, Pille Laub, Raina Lillepõld, Mall Mets, Rein Mägar, Naima Neidre, Illimar Paul, Inna-Maia Paiken, Tiiu Pallo-Vaik, Lii Pähkel, Saima Randjärv, Kesrtin Rei, Toomas Rein, Mari Roosvalt, Merje Rääbis, Külli Tael, TAKINADA, Liisi Tani, Tiina Tammetalu, Tiina Tarve, Tuuliki Tolli, Zhanna Toht, Anneliis Vabul, Eve Viidalepp, Epp Viires, Maria Tšerva, Tiiu Übi, Marje Üksine, Diana Yanson> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: