Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
31.10-25.11.2016
Alisa Jakobi –näitus „Emotsionaalsed maastikud vol 4“

II korrus: teine ruum

Alisa Jakobi (1981) on huvitav kunstnik, kelle loominguvälja on keeruline klassifitseerida ühe konkreetse stiili alla. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala, hiljem Tallinna Ülikooli magistrantuuri kunstiõpetuse vallas. Aktiivselt töötab ta reklaamide ja digitaalgraafika loomisega.

Näitustel on ta esinenud alates 2002. aastast, sealhulgas ka New Yorgis, Helsingis ja Makedoonias. Jakobi on kunstnik, kes ei karda väljakutseid ning on võimeline eksperimenteerima erinevate vahenditega, milles on väga tähtis osa muusikal. Selles sünergias võib paratamatult tekkida ka heas mõttes kakofoonia. Teda on peetud ka omamoodi elukunstnikuks ja näitlejaks, kes erinevatel hetkedel võib võtta uue poosi, et elada sisse uude rolli. Tulemuseks ongi need tema üliemotsionaalsed maastikud. See on sümbioos ekspressionismist, impressionismist ja sümbolismist, kus kõides piltides keskendutakse emotsioonidele.

Kunstnik kohtub oma teoste kaudu sügavalt sisemise “minaga”, mis väljendub maalide koloriidis ja tehnikates. Autor esitab endale küsimuse: “Kas loodus pakub lahendust emotsionaalsetele seisunditele?”

Ta on maalinud ühte sama motiivi erinevatel kella- ja aastaaegadel. Jakobi teostes leidub erinevaid kujundeid, mis tulenevad kunstniku elust. Esitades endale küsimuse, kas maalitud vaated on tegelikult loodus või hoopis pilt kunstniku elustsenaariumist?

Kunstniku valitud looduse motiivid jõuavad lõuendile juba uute tähendustena, millest on saanud maastike vaadete asemel hoopis isiklike emotsioonide peegelduse. ”Loodus pakub inspiratsiooni ja lohutust, võimaldades kuulata oma sisemist häält. Tänapäeva urbanistlik ja globaliseeruv elustiil on liiga kiire, mis jätab vähe ruumi endaga üksi olemiseks”. 

Rohkem teavet kunstniku kohta:

http://www.artjakobi.com/

http://facebook.com/artjakobi

http://www.jakobidesign.com/> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: