Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
13.06-03.07.2016
Avatud Ateljee Klubi IX aastanäitus

I korrus: esimene ruum

Mtü Avatud Ateljee Klubi on loodud juulis 2007, asutajaliikmeteks Ruti Jõgi-Rumvolt ja Aivar Rumvolt. Püüame hoida ja väärtustada kunstiharidust ja õpet Võrumaal. Korraldame kunstialaseid koolitusi, kunstnikega kohtumisi ja iga-aastast Vabakunstipäeva augustis, kus õpetame treimist potikedral ja teeme jaapanipärast rakupõletust. Sel aastal soovime korraldada 3-päevast maalilaagrit Haanjas oma õpilastele.

See näitus on meie IX kursuslaste aastanäitus Võru Linnagaleriis, millest üks on toimunud Võru Raamatukogus ja üks Võrumaa muuseumis. Meie eesmärgiks on pakkuda erinevaid süvaõppega kursusi noortele ja täiskasvanutele, kus huvilised saavad ennast arendada ja täiendada pikema aja jooksul (kursused kestavad 8 kuud ja 3-4 tundi nädalas). Igal aastal toimub 4 püsikursust ja 2-4 lühikursust.

Suviti korraldame rakukeraamika ja treimiskursusi Kubijal, kus on Aivari meistrikoda ja meie kodu. Kursusele tuleb registreerida ja grupis peaks olema 3-6 huvilist.

Sel näitusel eksponeerime nelja kursuse töid: Õlimaal (juhendaja A.Rumvolt) joonistamine-pastell (juhendaja Ruti Jõgi-Rumvolt) Hiina tušijoonistamine ja maal (A.Rumvolt) ja keraamika (A.Rumvolt).

Oleme korraldanud graafikakursust, sest press on meil olemas, hõbeehte valmistamise kursust, pool-ja nahkkõitekursust, vitraažikursust, mosaiikkursust ja kolm fotokursust ja meie suurim ja põhjalikum projekt oli „Mustrist-meeneni – rahvuslik ornament kaasaegses kasutuses”, kus tegime koostööd setu meistritega ja aastast kursust juhendasid Kadri Vissel ja Kerttu Laane. Kursuse tihe kava on üleval kursuste kodulehel http://www.avatudateljeeklubi.ee

Unistame väga oma Avatud Ateljee Kunstimaja ehitama hakkamisest ajalooliselt Võru vanimas puithoones Jüri 20A, praegu asume väiksel rendipinnal Jüri 26 ja õpilasi saab võtta piiratud arvul. Majja tuleb ka savi-ja klaasikoda, kus saab treimist õpetada ja klaasikunsti teha. Soov on ka kunstnikele aktistuudio avada ja kaks suurt klassi tuleb nii graafika kui ka maalistuudio jaoks. Suurim pind jääb muidugi galeriile, kus hakkavad toimuma ka näitused, eraldi ruum tuleb kohalikule käsitööle ja disainile. Ootame häid koostööpakkumisi ja ka toetusi, sest üksi me seda maja üles ei ehita.

Meie tegemisi näeb:

https://www.facebook.com/MTUAvatudateljeeklubi/

www.rutiavatudateljee.ee

Meie X-hooaja kursustele saab juba nüüd end registreerida, sest grupid on väikesed.

Kohtumiseni Avatud Ateljees!

Lõpetan meie motoga: Hea on teha midagi oma kätega! Head soovides, Ruti Jõgi-Rumvolt> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: