Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
05.01-29.01.2016
Riina Rillo maalinäitus "Eestimaa taevas"

II korrus: teine ruum

Riina Rillo töötab kunstnikuna Rakveres ja ta on ARS – MEL` kunsti-ja disainigalerii juhataja ning üks omanikest. Ta on õppinud EBS-ärimajanduse juhtimist ja töötanud panganduses ja rahandusministeerimumis. Ta on viljelenud kriitpastell-maali, akvarelli, arvutigraafikat, akrüülmaali, kuid valdavaks on tema loomingus siiski õlimaal.

Riina Rillot võib julgelt nimetada arvestatavaks loojaks Eesti kaasaegses kunstimaailmas, tema töid on ostnud mitmed tuntud kunstikogujad. Isikunäitusi on Riina Rillo korraldanud arvukalt alates 2007-ndast aastat, nii Eestis kui ka välismaal. Grupinäitustel on ta osalenud alates 2000 aastast. Tema töid on erakogudes Eestis, Iirimaal, Saksamaal, Jaapanis, Soomes, Venemaal, Rootsis ja Prantsusmaal.

Käesoleval näitusel Võru Linnagaleriis pakub kunstnik vaatamiseks valiku maastikumaale, millel on fookuses taevas. Näituse nimi ongi "Eestimaa taevas".

Kunstnik räägib ise nii: "Kõik elav sirutub taeva poole. Kõige enam on mind võlunud hommikused taevapildid, selged ja puhtad oma värskuses. Lummav on ka keskpäevane valgusküllus ja õhtutaeva romantikavarjundid. Öises tähistaevas on müstikat ja igatsust. Taevas on eriline oma lõpmatuses. Soovin et Eestimaa kohal oleks taevas alati turvaline."> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: