Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
05.01-29.01.2016
Jüri Variku loodusfoto näitus

I korrus: esimene ruum

Valdava osa oma teadlikust elust on Jüri Varik tegelenud ettevõtluse, ehk uute tehnoloogiliste liinide välja töötamise, tootmisettevõtete ja MTÜ-de rajamise ning spordi- ja kultuuritöö edendamisega. Mälestuste ja matkamuljete kirjutamise, kollektsioneerimise ja kodu kaunistamise kõrval on tema suurimaks hobiks matkamine.

Ta on käinud 94-l raskusastmematkal ja neist juhtinud 81 matka. Ta on korraldanud 130 lühi-, ehk 1-3 päevast matka. Loodussõbrana on tahetud ilusamaid vaateid mälestuseks jäädvustada ja nii on olnud enamusel matkadel fotoaparaat tema lahutamatuks kaaslaseks. Tõsi, mõne ekstreemsema võtte saamine on lõppenud ka fotokast ilma jäämisega. Nii võidakse tema fotokaid kunagi ehk leida Talnahhi lähedal asuva Lama järve lähistelt, Tsirka-Kemi kärestikust, Konstantinovi kivi nime kandvalt mäelt Polaar-Uraalides, Geisrite oru mudavulkaanist Kamtšatkal ja Naapoli ligidal metsatukas elavate somaalaste juurest.

Fotodel kajastuvad hetked, mis matkaradadel astudes on silma jäänud. Looduses hetked ei kordu. Isegi ühel kohal seistes võib teha sadu võtteid, kuid kõik nad on erinevad. Ka näeb iga inimene loodust läbi oma silmade ja läbi selle, milline on tema suhe loodusega.

Jüri Varik: „Tunnen siirast rõõmu, kui mõni minu piltidest ka teile meeldib, ja isegi nii palju, et sooviksite ka oma kodus seinal seda näha.“> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: