Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
28.09-23.10.2015
Maret Suurmets Kuura, Anne Vasar - ühisnäitus

II korrus: kolmas ruum

Anne Vasar ja Maret Suurmets Kuura on lõpetanud Tartu Ülikooli maalikunsti eriala. Ühiselt esinema hakati juba ülikooli ajal, kui 2003 aastal tuldi välja esimese ühisnäitusega. Iga paari aasta tagant tunnevad nad kasvavat rahutust ja vastupandamatut kiusatust koos järjekordset näitust teha.  

Kunstnike seovad ühised mälestused ülikoolipäevist, teineteise perekond, koos läbielatud mured ja rõõmud ning üheskoos loomise rõõm.  Kunstitegemine annab alati võimaluse argielu ebameeldivast õhustikust põgened, eriti praegusel keerulisel ja närvilisel ajal. Maalimine on lisaks elukutsele ka teraapiline ning pakub loojatele rõõmu ning loodetavasti publikule rõõmu.
Ühelt poolt on kaks kunstnikku väga erinevad, neil on erinev maalikäsitlus ja erinev karakter. Samas on sarnane huumorimeel ja elutunnetus. Hoolimata erinevast maalistiilist on kunstnikud oma tööd alati ühes rütmis hingama pannud ning saavutanud nauditava kooskõla.

Näituse „Hetk iseendaga“ eesmärgiks on pakkuda kunstipublikule midagi teistsugust, midagi helget ja positiivset. Viimasel ajal on ühiskond täis depressiivsust ja masendust. Iga päev kajastab meedia ängistavaid uudiseid meie julgeoleku ja äreva poliitilise olukorra kohta. Kunstnikud paratamatult reflekteerivad  hetkeolukorda, kuid vahel tuleb seda teadlikult vältida ja vahelduseks võiks kunstipublikule pakkuda midagi helget, soojendavat, positiivset ja lootustandvat.  Meie maalid näitusel koosnevad loodusmaalidest. Mõned on äkilisemad rahutumad, teised jälle helged ja romantilised. Tahame anda inimestele aega mõelda ka elu helgematele külgedele.
Seekord  tungime vastastikku teineteise pärusmaale – üritame kasvõi pisutki elada teise maailmas, Maret looduses nagu Anne ja Anne  abstraktsioonis ja erinevates materjalides nagu Maret tavaliselt. Võibolla on see hoopiski millegi uue algus?> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: