Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
30.03-24.04.2015
Võru Kunstikooli aastanäitus RUUT KUUBIS

I korrus: esimene ruum

Ruudu pindala võrdub ruudu külje ruuduga ja ümbermõõt külgede summaga, kuubi pindala aga kuuekordse serva ruuduga ja ruumala kuubi serva kuubiga...

S = a² P = 4a S ᵗ = 6 · V = a³

Kunstis on matemaatikat ja maateadust, füüsikat ja keemiat, ajalugu ja inimeseõpetust, luulet ja muusikat ning vastupidi.

Ruut on kuubi külg. Kuubi sisse võib mahtuda lugematu arv ruute – oleneb ruudu suurusest, tema külje pikkusest. Kuup on ruut otsevaates, kuid kahemõõtmelisel tasapinnal perspektiivis kujutamisel muutuvad kuubi ruudukujulised küljed hoopis rombilaadseteks kujunditeks. Nende kujundite küljed ei ole paralleelsed ja koonduvad silmapiiri pagupunktidesse. Kuubist saab paberil „päris“ kuup, kui seda vormida valguse ja varjuga. Tulenevalt valgusallika kaugusest ja intensiivsusest on kõik kuubi nähtavad küljed erinevat tooni, kuigi kõik küljeruudud on sama värvi. Ruudukujuline võib olla aken ja laud ja paber ja ... tasku. Ruutudest võib ehitada piiramata pinna või bordüüri, olenevalt elementide rütmist ja paigutusest. Ruudu formaat on ideaalne tsentraalkompositsiooni loomiseks. Kuupi on lihtne teha paberist -külgi saab voltida ja kokkukleepimiseks on võimalik jätta lisatasapinnad. 5 cm küljepikkusega kuubi meisterdamiseks näiteks savist kulub 125 cm³ materjali (V=5³=125).

Tänavusel Võru Kunstikooli super-mega-lahedal aastanäitusel, pealkirjaga RUUT KUUBIS esinevad põhiõppe, huviõppe, tarbekunsti ja noorte kunstistuudio õpilased, 72 noort kunstnikku vanuses 11-18 eluaastat, keda juhendavad ja suunavad õpetajad: Tiina Suumann, Inna Süving, Angela Orro, Delija-Kristina Tammik, Urve Mill, Tanel Tolsting ja Liia Leppik.

Näituse avamine toimub teisipäeval, 31. märtsil, algusega kell 17.

Näitus jääb avatuks 24. aprillini.

Paralleelselt käesoleva näitusega saab kunstikooli nooremate ehk 74 eelõppe õpilase (vanuses 5-10 aastat) toredaid taieseid nautida Võru Lasteraamatukogu näitusesaalis.

Liia Leppik> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: