Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
30.03-24.04.2015
Tõnu Tamme maalinäitus „Kuusalu värvid“

II korrus: kolmas ruum

Käesoleva näituse piltidel on ainult kunstniku kodukohas - Andineeme külas (Kolga rannas Lahemaal) - leitud orhideed: laialehine neiuvaip, ööviiul, pesajuur, punane tolmpea jt. Kuna orhideed armastavad lupja ja lubjarikas paas asub Kuusalus peaaegu maapinnal, ongi neid lilli lisaks saartele, Lääne Eestile ka Põhja Eestis rohkem kui mujal.

Tõnu Tamme sõnul tuli kõigepealt tema juurde, näituse pealkiri, millest lähtuvalt sündis 2014. aasta kevade-suvel enamik selle näituse maalidest. „Ei mäletagi, kes mulle selle näituse mõtte pähe pani, kuid olen lähtunud neid pilte tehes kodukoha looduse värvidest ja kombinatsioonidest Kuusalu kihelkonna rahvariiete värvidega. Püüdsin leida loodusest üles just neid värve, mis pandi siinsetesse rahvariietesse ja otsisin vastust kuidas mitu sajandit tagasi need mustritesse kokku seati,“ lausus kunstnik näitust kommenteerides.

Lisaks näitusel eksponeeritavatele maalidele aitab Kuusalu-kandi õhustikku vaatajale lähemale tuua näituse taustaks mängiv Veljo Tormise Kultuuriseltsi poolt välja antud Kuusalu kihelkonna regilauludega CD-plaat “Vanad viisid uuel häälel”, millel laulavad Kuusalu kohalikud lauljad.

Tõnu Tamm (sündinud 22. novembril 1942 Tartus) on eesti näitleja ja kunstnik. Ta lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri 1965. aastal (2. lend). Töötas aastatel 1965–1975 näitlejana Noorsooteatris. Aastatel 1975–1976 töötas ta "Viru" varietees. Tõnu Tamm oli aastatel 1976–1992 Eesti Draamateatris näitleja ja assistent. Aastatel 1994–1998 töötas ta Eesti Nuku- ja Noorsooteatris. Aastatel 1999–2010 töötas Tõnu Tamm Estonia Teatris lavastaja assistendina. Tõnu Tamm on Eesti Orhideekaitseklubi liige. Tema maale on eksponeeritud näitustel Soomes, USA-s, Kanadas ja Austraalias. Eestis on olnud näitusi üle kahekümne.> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: