Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
19.02-21.03.2014
Ingmar Muusikuse fotonäitus „Lõuna-Eesti - elu kahe maailma piiril. Kogukonnad“

I ja II korrus

Teisipäeval, 18. veebruaril avati Võru Linnagaleriis fotograaf Ingmar Muusikuse näitus „Lõuna-Eesti – elu kahe maailma piiril. Kogukonnad“, mis vaatleb tundliku pilguga Lõuna-Eesti inimeste ja kogukondade olemust, traditsioone ning eluviisi. Fotonäitus, mis valmis Leader tegevusgruppide ja National Geographic Eesti koostöös, läheb pärast kuuajalist eksponeerimist Võrus rändama mööda Eestit.

Fotograaf Ingmar Muusikus ütleb näitust tutvustades, et Lõuna-Eesti looduse ja inimeste pildistamine on olnud tema viisiks seda maad ning eriilmelisi kogukondi lähemalt tundma õppida. „Algul jäid kaamerasilma ette maastikud, kuid kuna iga teise mäe taga on ju talu või küla, siis jõudsin peagi inimesteni,“ lausub Muusikus. „Lõuna-Eesti fotograafiline tundmaõppimine on kestnud mul üle 15 aasta. See on piisavalt pikk aeg, tajumaks toimuvaid muutusi. Paljugi on läinud vahepeal kaduviku teed.“

Muusikus lisab siiski, et eelmisel sügisel National Geographic Eesti soovil Lõuna-Eestis tehtud laiemad pildistamistiirud andsid lootust: „Olid tekkinud uued algused, uued noored kogukonnad. Lambakarjad Karula kuplitel, särasilmsed lapsed Sännas, setode vägevus Obinitsas, vanausuliste kuldsed sibulad ning usukommete järgimine Peipsiääres. Olid vanad laadad, talgud ja koostöö. Oli väärtuste elushoidmist ja põlvkondade sidet. Oli tunda uhket lõunaeestilist iseteadvust ja elujõudu.“

Fotonäitus on osa mahukast projektist, mille raames kuue Lõuna-Eesti maakonna Leader tegevusgrupid, omavalitsused ja kogukonnad tähistasid 21 põneva looga paika mullu suvel National Geographicu kollase aknaga – nii sündis Lõuna-Eestit tutvustav teekond „Elu kahe maailma piiril“. See teekond jutustab loo ühest erilisest paigast Venemaa ja Läti kõrval ning Euroopa Liidu piiril, kuhu veel ei ulatu urbaniseerunud ja suurtööstuslik maailm. 

Võrumaa Partnerluskogu tegevjuhi Anneli Oti sõnul on tegu ainulaadse projektiga, mille kaudu on näha, kuidas hea tahte korral on mitmed maakogukonnad ja linnad edukalt ühendanud oma jõud, et tutvustada Lõuna-Eestit ja paikkonna väärtusi laiemale avalikkusele nii Eestis kui ka piiri taga. Rohkem infot nii teekonna kui kogu projekti kohta leiab aadressilt www.visitsouthestonia.com.

Rändava fotonäituse pidulik avamine toimub teisipäeval algusega kell 13:00 Võru kultuurimajas Kannel (Liiva 13, Võru). Näituse avamisel tutvustatakse projekti „Elu kahe maailma piiril“, räägitakse Võrumaa avastamist väärt paikadest ning kuulutatakse välja projekti „Elu kahe maailma piiril“ meenekonkurss.

Näituse avamist toetavad ajakiri National Geographic Eesti ning Maaelu Arengukava 2007-2013 Leader programm projekti „Elu kahe maailma piiril“ fotonäitus ja Võrumaa turunduskampaania avaüritus“ raames.

Koostööprojekti „Elu kahe maailma piiril“ algatasid Lõuna-Eesti Leader tegevusgrupid. Partneritena on kaasatud turismiarendajad, ajakiri National Geographic Eesti ning Valga, Mustvee ja Tartu linn.

Lisainfo:

Anneli Ott, Võrumaa Partnerluskogu tegevjuht

tel 502 6632

e-post anneli@voruleader.ee

> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: