Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
27.05-21.06.2013
Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna tudengite ühisnäitus "Oluline"

II korrus: kolmas ruum

OLULINE. Tikitud jutustused

Alates 28. maist on Võru Linnagaleriis avatud näitus OLULINE, mis  kajastab erinevate autorite salajasi unistusi ja olulisi väärtushinnanguid. Näitusel on eksponeeritud Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna kaks lõputööna valminud tikandiseeriat  ning neljanda kursuse tudengite tööd.

Käsitsi tikkimine on isiklik, pühendumist nõudev ja aega võttev tegevus. Seetõttu on tikitud jutustus nii tegijat kui vaatajat puudutav, sageli lausa lummav. Kunstniku väljendusvahendina on tikand kaugelt enam kui dekoreerimisvõte, sisaldades endas alltekste erinevate ajastute tavadest ning võimaldades luua seoseid olnu ja tänase vahel. Näitus Võru Linnagaleriis jutustab läbi tikitud tööde erinevate autorite lugusid.

Kristi Haav on tikandiseerias „Karlovlased“ (2012, TKK tekstiiliosakonna lõputöö, juhendaja Eva Jakovits) portreteerinud Tartu Karlova linnaosa inimesi, püüdes tabada linnaosa hõngu ja seda seletamatut „miskit“, mis on just Karlova keskkonnale oluline. Olles ka ise Karlova elanik, tunnetab autor keskkonda läbi isikliku vaatenurga.
Kaili Kalle TKK tekstiiliosakonna lõputöö „Minu sõber Mann“  (2007, juhendaja Anu Kalm) on graafiliste tööde seeria, kus joonistusvahendiks saab tikand või trükikujutis. Autor jälgib joonistustel  tänapäeva noorte elu ja igapäevaseid tegemisi läbi sõbra silmade.

Kaisi Rosin kujutab oma töös  „Olulised asjad. Olulised hetked“ (2013) hetki, mille jäädvustamist ta ei mäleta, kuid mille meenutamine teda alati peatuma suudab panna. Töö on autorile meeldetuletus väärtustamaks olevikku, mitte ideed tulevikust ja mälestusi minevikust.

Hertta Võido julgustab oma tööga „Sukkpükste parandamine“  (2013) kõiki naisi oma riideid parandama, sest lisaks taaskasutusele võib rõivas seeläbi ootamatult tundmatuseni muutuda.

Näituse keskmes on Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna neljanda kursuse tudengite ühistööna valminud projekt OLULINE (2013). Pikad valged särgid on lõuendiks, millel iga autor kujutab enda jaoks kõige olulisemat. Väljapanek koosneb 9 autori interpretatsioonist, mille tagamaid avavad töö juurde kuuluvad autoritekstid. Töödes leidub jutustusi olulistest inimestest, ootustest, mälestustest. Tööde autorid on Hertta Võido, Ingrid Amarouche, Kairi Lentsius, Kaisi Rosin, Liis Somelar, Mari Kõrgesaar, Maria Kukk, Riin Kivisild, Sarah Kopli; juhendaja Aet Ollisaar.

Näitus OLULINE on Võru Linnagaleriis on avatud 28. mai - 21. juuni.

Lisainfo:
Aet Ollisaar
Professor, tekstiiliosakonna juhataja
Tartu Kõrgem Kunstikool
aet.ollisaar@artcol.ee

> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: