Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
01.04-25.04.2013
Tartu Kõrgema Kunstikooli mööbli- ja tekstiiliosakonna ühisnäitus "Ooteruum"

II korrus: teine ruum

OOTERUUM

TKK tekstiili- ja mööbliosakonna ühisnäitusOOTERUUM on näitus, mis annab võimaluse tutvuda tootearendusprojektidega PINK ja 8:TOOL, mis on toimunud TKK tekstiili- ja mööbliosakonna koostöös aastatel 2011-2013.

Projekt PINK algas 2011. aasta sügisel, projekti lähteülesandeks oli luua seljatoeta iste, mille puhul tekstiilmaterjal ja eseme konstruktiivsed osad moodustavad omavahel funktsionaalselt seotud terviku. Projekti tulemusena valmis 8 pinki, mida esmaesitleti 2012. aasta veebruaris Stockholmi Mööblimessil, tööd on olnud esil ka TKK galeriis Noorus, Helsingi Disaininädala raames Helsinki Metropolia University of Applied Sceinces disainiosakonna galeriis ning Disainiööl Tallinnas. Projekti käigus valminud pink Kaksikud/Twins (autorid Kairi Lentsius ja Joonas Riisalu) valiti 2012. aasta sügisel Eesti Disainiauhind Bruno nominendiks.

2012. aasta sügisel alanud projekti 8:TOOL lähteülesandeks oli kasutada toodete loomisel źakaartelgedel kootud autorikangast. Digitaalsed źakaarteljed TC-1 on tekstiiliosakonnas alates 2011. aasta sügisest ja annavad võimaluse ühendada kangadisainis koestruktuurid piltkujutisega ning valmistada tihedakoelist mööblikangast. Valminud 8 tooteprototüübis on kanga disainilahendus seotud tooli välise vormiga. Olulisteks aspektideks toodete loomisel on kasutusmugavus ja teadlikkus materjalide valikul. Projekti 8:TOOL esmaesitlus toimus veebruaris 2013 Stockholmi Mööblimessil, samuti olid need tooted oluliseks keskpunktiks märtsis TKK galeriis toimunud näitusel ÕPPEREIS. Projekt 8:TOOL sai Stockholmi Mööblimessil esinedes kutse osaleda septembris Londoni Disainifestivali raames toimuval disainiüritusel Tent London, erilist tähelepanu pälvis tool LEELO (autorid Maria Kuusik ja Mari Kõrgesaar).

Koostööprojektid on muutunud oodatud väljakutseks TKK tekstiili- ja mööbliosakonna tudengitele, andes võimaluse töötada disainitiimidena, õppida tegema kompromisse ja otsima lahendusi erinevate disainerikäekirjade ühendamiseks. Projekt annab võimaluse näidata oma erialaseid oskusi ja sünteesida eelneva õppeaja vältel omandatud kogemusi. Väga oluline on osalemine rahvusvahelisel erialamessil, mis lisab projektile rahvusvahelise mõõtme ja annab hindamatu esinemiskogemuse ning võimaluse saada oma toodetele laiemat professionaalset tagasisidet.

Projektides on aastatel 2011-2013 osalenud Helen Teigar, Hertta Võido, Jaanus Paaver, Joonas Riisalu, Kadri Nutt, Kairi Lentsius, Kaisa Krusenberg, Kaisi Rosin, Kersti Teenu, Kristi Haav, Kristina Allik, Kristjan Allik, Kätlin Lõbu, Leelo Moor, Liis Saare, Liis Somelar, Maarja Leola, Mait Rätsep, Mari Kõrgesaar, Maria Kukk, Maria Kuusik, Maria Sõber, Mario Kroon, Marju Nurk, Marko Siimann, Merike Neudorf, Mihkel Mölder, RainerKlement, Reela Nigul, Riin Kivisild, Sarah Kopli, Taavi Sööt, Tiina Ree

Projekte on juhendanud Monika Järg, Jaak Roosi, Katrin Trumm, Aet Ollisaar.

OOTERUUM on peatus juba toimunud ja alles kavandatavate kostööprojektide reas. OOTERUUMI ekspositsioon sisaldab valikut projektide PINK ja 8:TOOL käigus valminud toodetest. Kõigil eksponeeritud istmetel võib OOTERUUMIS julgelt istuda!


Lisainfo: Aet Ollisaar aet.ollisaar@artcol.ee

Näituse avamine toimub 01. aprill kell 18.00.
< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: