Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
29.10-22.11.2012
Ines Erlemann - graafika „JA JUMALANNA NAERATAS.“

I korrus: esimene ruum

Näituse „Ja jumalanna naeratas.“ esimene töö oli pühendatud New Yorgi kaksiktornide 8.aastapäevale aastal 2009. Sellele järgnesid teosed Estonia hukk ja Venemaa hokimeeskond.

Lõpuks sel aastal sai sellest terve näituse sari erinevatest katastroofidest nii inimeste eludest, nõrgast ja kurjast inimloomusest kui ka looduskatastroofidest.

Aga miks just piraaja – nad pole ju maailma kurjemad loomad. Kuid siiski on nad piisavalt ebameeldivad tegelased oma väikeste näksivate hammastega.

Piraajat on siin võetud kui üleloomulikku jõudu, mis paneb inimesi või siis loodust tegutsema sellisel moel, mida ei oska ja ei saa seletada.

Ja ükskõik mis maailmas ja maakeraga ei juhtu, siis kuskil on arvatavasti siiski üks tugev jõud, mis valitseb mis justkui naeraks kõikide meie jõupingutuste üle.

Miks jumalanna, sest oma mõtetes on suur üleloomulik jõud alati mehelik, et kas see on siis olemas või mitte ja millisel kujul, kas mehelik või naiselik või hoopis loomalik, seda peakski kokku sümboliseerima nii piraaja kui ka jumalanna olemus. Piraajade sees on katastroofide head pildid ehk algused, kui midagi pole veel juhtunud. Mõned piraajad on läinud asjade sisse, siis tekitavad ise katastroofe. Kogu näituse mõte on meelde tuletada, mis on uhtunud, mis võib veel juhtuda ja kuidas ise mõnda katastroofi ära hoida.> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: