Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
28.11-16.12.2011
Ungari fotokunstnike ühisnäitus

I korrus: esimene ruum

MOME Masters esitleb Moholy-Nagy Kunstiakadeemia fotograafia õppetooli lõpetanute ning magistriõppe tudengite töid. Tegu on valikuga, mis esindab neid fotograafia, meedia ning kunsti suundi ja vaateid, mida parasjagu tähtsaks, oluliseks ja ajakohaseks peame, ning mis aitavad kaasa tudengite ambitsioonide täitumisele.

MOME magistrantide esmane püüdlus on esindada antud ajastu visuaalset keelt vastavalt meie ajastu ootustele – kasutades mitte ainult traditsioonilisi fotožanre. Kindlustada visuaalse, fototeooria, kultuuriajaloo ja up-to-date meedia tundmise omandamist, säilitades samal ajal oskuse vaadata kriitilise pilguga meedia kasutusväljasid.

Lisaks kõrgetasemelisele erialasele koolitusele on meie eesmärgiks sellise õppemudeli ja ateljee loomine, mis aitab kaasa tudengite interdistsiplinaarsete oskuste ja loomeambitsioonide teostumisele. Programm annab vajaliku teadmistebaasi pikaajaliseks karjääriks, samuti ka kõrgkoolides erialaseks tööks. Fotograafia eriala lõpetanud visuaalkunstnikud pole mitte ainult võimelised käsitlema erinevaid fotožanre ja meediatasandeid autori probleemidena, vaid nad mõtlevad ka kommunikatsiooni-informatsiooni struktuurides. Turu-, teadus- või kunstiprojektidel osalejatena on nad sillaks erinevate kompetentside vahel ning oskavad juhtida loomerühmi.

Fotograafia reageerib kõige tundlikumalt meid ümbritseva maailma muutumistele ning on hübriidmoodustis, mis sõltub turu-, sotsiaalsetest ning kultuurilistest muutustest.

MOME Masters nähtav valik esindab veendumust, mis pidevalt püüdleb Ungari visuaalkultuuri uuendamise poole, tekitab mõtteid ning hoiab üleval diskussiooni ühiskonnaga. Magistrantide iseseisvate ning teiste juhitud kunstiprogrammide tulemuste kaudu muutuvad nähtavaks indiviidi ja ühiskonna dilemmad, visuaalne keerukus, indiviidi otsingute paljusus ning fotograafia tänased küsimused. Protsessid tähistavad kooli mõtteviisi fotograafia, meedia ning kunsti teoreetilistest ning praktilistest küsimustest. Valitud materjal annab laiaulatusliku ning selge pildi õppetoolis tehtavast tööst ja sellest mõtteprotsessist, mille osalisteks on kõik tudengid.> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: