Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
17.08-11.09.2006
Billeneeve maalinäitus "Jaheduse mahuline maailm ehk Tykkideks hakitud kehad"

II korrus: teine ruum

Näitus avatakse 17. augustil kell 18.00!

Üha enam räägitakse ühiskonna haigestumisest, hingelisest katkiolekust, paanikahäiretest, stressist. Arstid kirjutavad aina rohkematele inimestele välja rahusteid, õnnelikkuse ensüüme taastootvaid kuulikesi. Inimesed tormavad, stressavad, lõpuks tekitavad rohtudega kesta omale ümber, muututes ümbritseva suhtes ükskõiksemaks, algselt küll rahulikult rõõmsatena.

Rahulolematus on asendunud rahuloluga. Kui rahulolematus on edasiviiv jõud, kas siis nüüd tekib paigalseis? Mingiks hetkeks küll. Minek multifilmi kaitsvasse vormi. Katkisel sisul pole välispidist verekoorikut ja mäda ei immitse välja igast väiksemastki praost. Kuid kehad on tykkideks. Kärisenud sisust koorik. Petlik pilt. Nahk annab järele, nahk venib valu täis sisule. Aga joonistatud tegelased armastavad oma varbaid, isegi kui nad on puhtad lakist, mis peaks muutma nende varbad silmadele lähemal seisvamateks. Nad kõik on kellegi väljamõeldud. Tehismaailmast! Kuid mitte sellest, kus käib armutu tapmine ning vaid historyst tagasi võttes saad edasist elude käiku muuta. Nemad on tehtud pliiatsiga ning käega elu sisse süstides. Õnnelikud, puhtaid mõtteid täis joonistatud, sest joonistaja on nii tahtnud. Ja täpselt nii keerulised kui looja on tahtnud.

Kuid alati päästab nihetest kustutuskumm, mis tumedad kohad taas heledaks muudab. Sellist nägu pole olemas, keegi on ta joonistanud, ma arvan, et Hardi Volmer. Kui keegi nii ütleb, siis nii ongi! See ei pea olema Hardi Volmer, see tähendab, et ta on multifilmitegelane. Kui läheb, siis hääbub multifilmilikuks täpiks. Lahates keha ja hinge vahelistest kokku-ja lahkuolekutest. Välise ja sisemuse suurustest ning tähtsusest. Lisades juurde multifilmiliku nüansi arusaamadest joonistatud ja reaalsetest inimestest.

Billeneeve

Artiklid:

Võru kunstielul hoog sees    http://www.postimees.ee/180906/esileht/kultuur/218528.php?r

Hakitud kehad linnagaleriis  vorumaateataja.ee/?a=uudised&b=4859

> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: