Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
24.09-02.11.2011
Marika Alver, Branka Jovanovic ühisnäitus " Creating Wishes"

II korrus: teine ruum

Näituse idee tekkis meie vestluste ja arutelude sünergiast: avastasime, et meie loomingulises mõtlemises on palju sarnast ning et teineteist täiendades tekitavad meie läbipõimunud hääled ruumilise dialoogi. Näitus “Creating Wishes” keskendub soovidemaailma ja tegelikkuse seostele: tunnetades, kuidas unistused ja reaalsus teineteisest alatasa läbi kumavad, püüame, ühelt poolt tabada seda mitmekihilisust ning teisalt uurida peegeldusi, mis tekivad, kui proovime neid seoseid kirjeldada või kuidagimoodi tõlgendada.

Marika Alver: „Minu topeltsäritatud fotod on täiuslik kokkusattumus. Pannud täispildistatud värvifilmi kogemata teist korda kaamerasse, õnnestus mul ühte (kaadrisse) sulatada erinevad (mälu)paigad, situatsioonid ja hetked. See samaaegusus võlub mind tohutult! Tavaliselt visualiseerub midagi sellist unenägudes või unistustes hõljudes, kus kõige kujuteldavamad üleminekud ja muutused – ajas ja ruumis rändamine, läbi seinte minemine ja läbi akende hõljumine – on sujuvad ja imelihtsad.

Usun, et taoline samaaegsus toimub meiega igal hetkel ― me lihtsalt ei teadvusta seda endale. Tajume selle peegeldust midagi soovides: ma tahaksin olla praegu seal ja mitte siin. Või siis kui millestki jutustades takerdume küsimusse: mis õigupoolest oli enne ja mis oli pärast?

Viimasel ajal on palju Andrei Tarkovski “Stalkerit” õhus (STALKERI festival ning Stalkeri monumendi performance’id Tallinnas). Selle valguses on omamoodi tähenduslik, et minu fotode üks kiht on säritatud viis aastat tagasi “Stalkeri” Tsoonis, selles pidevas muutumises olevas keskkonnas, mis reageerib tsoonisiseneja igale mõttele ja liigutusele…“

Branka Jovanović: “Video “to loop” valmis 2010. aastal. Filmisin seda ühes Sloveenia maakohas: looduses ja varemetes, sest tahtsin inspireerida sealseid noori, kes on ära lõigatud kõigest pealinnas toimuvast. Noored aitasid mind filmimise protsessis ning hiljem, pärast montaaži, sõitsin sinna tagasi, et neile tulemust näidata.

Minu video uurib mõtete tsüklilist ringliikumist. Usun, et maailm, kus me elame, korraga nii peegeldab meid ja meie mõtlemist kui ka tekitab meis (uusi) mõtteid. Oma ideedele mõeldes avastasin, et need on tegelikult mõtted, mis on mu peas ringelnud juba pikemat aega. Ma arvan, et kõik, mis me oleme leiutanud, on meie “programmiliste” mõtete peegeldus. Seepärast on peegliefektil minu videos väga suur roll: me elame soovidemaailma ja reaalsuse pidevas peegelduses.

Video visuaalne materjal on monteeritud kokku minu läbi viidud performance’itest ja kasvuhoone plastikseinale kirjutatud luulest. Samad luuleread on videole mitu korda peale loetud, nii et ka heli on mitmekihiline. Tekkinud kaja-efekt meenutab neid peas ringlevaid mõtteid, mis meid mõnikord pikemalt kummitama jäävad…“

> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: