Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
10.01-04.02.2011
Inari Krohn graafikanäitus “Tähelepanek ja tõlgendus”

II korrus: teine ruum

Esmaspäeval 10. jaanuaril kell 18 avatakse Võru Linnagaleriis Inari Krohn’i graafikanäitus “Tähelepanek ja tõlgendus”.
Inari Krohn (s. 1945) on pika ja mitmekülgse karjääriga Soome graafik. Ta alustas poliitiliste maalidega, kuid juba 1970ndatel jõudis ta loodusteemaliste akvarellide ja graafikani. Seisukohavõtmine ei ole tema töödest aga täielikult kadunud, näiteks on ta väljendanud oma tööde kaudu muret Soome metsade olukorra pärast. Krohni graafikas vahelduvad soome maastikud eksootilistemate maade teemade ja värvidega.
Krohni akvarellitöödest õhkub sageli muinasjutulikku nõidust, kuid mitte naivismi. Aastatel 1995-1998 töötas ta Soome Kunstiakadeemia graafika professorina. Ta on avaldanud kaks autobiograafilist raamatut ja illustreerinud oma õe Leena Krohni raamatuid.
Võru Linnagaleriis oleva näituse kohta ütleb Krohn järgmist: ”Minu tööd on sageli inspireeritud loodusest. Looduses nähtu muudab aga tööprotsessi käigus oma vormi ja lõplik teos erineb tähelepanekust. Tähelepanek on lähekoht, millest vormub tõlgendus. Tõlgendus sisaldab mitmeid elemente, mälestusi ja tundeid. Loodus on minu jaoks suur tervik, kust kogun osasid ja seon need kokku oma kogemusega maailmast. Metsal, merel, taimedel, puudel, loomadel ja mõnikord ka looduse keskel olevatel inimestel on koht minu töödel. Suured elemendid ja väikesed detailid saavad üksteisega kokku. Mind paelub detailide rohkus. Graafika tehnikana pakub võimaluse uurida detaile. Mõõtkavad vahetuvad, suur muutub väikeseks. Töötades lähtun assotsiatsioonidest. Minu teostes on mitu kihti. Osad moodustavad lõpuks terviku. Graafikateosed sünnivad plaatide abil. Töödes on kasutatud mitut plaati ja mitut trükikorda. Tööprotsess on aeganõudev käsitsi töö, mille jooksul on aega mõelda lõpptulemuse peale. See aga erineb sageli algsest ideest. Etteaimamatus graafikas võlubki kunstnikku. Tähelepanek muutub ka teistele märgatavaks. Kunstnik annab edasi seda, mida tema on näinud ja vaataja tõlgendab seda talle omasel moel.
Oma tööde abil soovin jutustada loodusest ja meist, inimestest looduse osana, mitmevormilisusest ja rikkusest, mis meid ümbritseb. Peale kaitse ja elatise pakub loodub inimesele ka kogemuse millestki suuremast. Loodus on püha, hardumust tekitav element. See on olnud muinajuttude ja lugude allikaks läbi aegade. Seda olen andnud edasi ka oma töödes. Olen seega üks paljudest lugude jutustajatest.”
Näitust toetab Soome Instituut.

Näitus jääb Võru Linnagaleriis avatuks kuni 04. veebruarini 2011. Võru Linnagalerii on avatud esmaspäevast reedeni kell 12:00 – 18:30 ning kultuurimaja Kannel ürituste ajal. Näituste külastamine on tasuta.


> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: