Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
10.01-04.02.2011
Tatjana Kutsjuba digigraafika näitus “Elu keerises”

I korrus: esimene ruum

Esmaspäeval 10. jaanuaril kell 18 avatakse Võru Linnagaleriis Tatjana Kutsjuba digigraafika näitus “Elu keerises”.

Tatjana Kutsjuba on põline võrumaalane, hariduselt filoloog.
Esimesed katsed väljendada oma mõtteid kujundlikus vormis jäävad 90-ndate aastate algusesse. 1993.a. toimus tema esimene näitus Võru Koduloomuuseumis. Viimasel ajal on Kutsjuba iseõppijana jõudnud digigraafika paeluvasse maailma, mille kaudu on leidnud sobiva väljundi oma mõtete, suhtumiste ja emotsioonide teostamiseks. Ta armastab välja töötada piltide sarju. See annab kunstnikule võimaluse lahata sama teemat värvi ja vormi kaudu uuest vaatenurgast. Kutsjuba tööd on mõtisklused, dialoogid iseendaga.
Kutsjuba räägib oma näitusest ja töödest järgmist: „Oma töödes toetun sümbolitele. Lemmiksümboliteks on:
Taevaredel- inimese elutee ja eluaja sümbol. Ronimine redelit mööda on ohtlik ja riskidega seotud. Redel on kitsas ja sa oled seal üksi. Abi pole kusagilt loota – tee on sinu valik. Aga kui oled sihikindel, jõuad eesmärgini.
Ajakell – mõtted ajast, elust, surmast ja sellest, kuhu me võime jõuda peale lahkumist maisest ilmast. Mõtted meie elupäevadest, elu etappidest ja igaviku sfääridest, mis tunduvad olevat nii kaugel ja samas nii uskumatult lähedal.
Aken- “inimene, kes vaatab ülesse”, sõna “antropoloogia” tõlge, toob minu töödesse akna kujutise, mis võimaldab meil sügavamalt süveneda seostesse oleviku ja igaviku vahel. Pilgud taevasse, tihti ka läbi akna, suunavad meid piiritu piiritusse ja igaviku olevikku. Ainult inimesele on antud privileeg vaadata, mõelda, unistada, uskuda.
Südamelähedaseks teemaks on kodulinn Võru oma vanade majade, õuesoppide ja tagahoovidega. Paljudki majad on jäänud piltidele vahetult enne lammutamist või põhjalikku renoveerimist. Oma piltides tahan näidata, et iga hoonet nagu iga inimestki ümbritseb oma väli. Mida vanem on maja seda rohkem on ta kogunud endasse mälestusi, saladusi , täitumata igatsusi, mis jõuavad meieni ja mõjutavad meid. Selles peitubki nostalgiline igatsus külastada neid paiku ja tunda sügavat rahulolu sellest, et need kohad seovad meid olnuga ja annavad jõudu edasi elamiseks.“
Kutsjuba on esinenud näitustel Võrus, mitmel pool Eestis ning Moldovas ja Brasiilias. Tööd on jõudnud ka Rootsi, Taani, Norra, Ühendriikide, Venemaa ja Brasiilia kogujate kollektsioonidesse.
„Mulle väga meeldib J. P. Sartre poolt välja öeldud mõte, et iga kunstiteos on nagu rebenenud lehekülg kellegi elust… Sama võin ütelda ka oma piltide kohta. Loodan, et leian endale mõttekaaslasi ka selle näituse külastajate hulgast,“ ütleb Kutsjuba.
Näitus jääb Võru Linnagaleriis avatuks kuni 04. veebruarini 2011. Võru Linnagalerii on avatud esmaspäevast reedeni kell 12:00 – 18:30 ning kultuurimaja Kannel ürituste ajal. Näituste külastamine on tasuta.
Tema töid võib vaadata
kunst.usk.ee
duopildiraam.ee
Tatjana Kutsjuba
tel. 58193727/ e-kiri: tatjana.kutsjuba@gmail.com


> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: