Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
27.09-15.10.2010
Katrin Rüütli digifotonäitus „Valik“

II korrus: teine ruum

25. septembril kell 18 toimuvad Võru Linnagaleriis kolme Edela - Eesti Koolkonna naiskunstnike näituste avamised. Pidu jätkub Kandle kohvikus ja muusikat mängib DJ.

Katrin Rüütli on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 2006. aastal maali erialal ning EKA Kolledz´i Academia Grata. Hetkel elab ja töötab Rüütli vabakutselise kunstnikuna Pärnus. Ta tegutseb peamiselt digifoto ja maali piirialadel ning käsitleb oma loomingus inimsuhete temaatikat. Näituseosa pealkiri on „Valik“. Tööd on valitud kunstnikul kahest erinevast seeriast: "Ignorandid", mis on vanem sari ning „Neli“, mis on niivõrd värske, et teosed tulevad esitlusele esimest korda.

Ükskõiksus, hoolimatus ja egoism. Individuaalsuse sildi taga on tavaliselt varjul kõige tavalisem ignorantsus. Probleem pole selles, et ei suudeta mõista, et teadmisi napiks, vaid lihtsalt ei viitsita. Ei viitsita mõelda, eristada olulist ebaolulisest. Ülim eesmärk on isiklik heaolu. Edukas olla on peaaegu et püha käsk. Selle nimel võib teisi jalge alla tallata, loodust reostada, seadusi väänata. Me elame maailmas, mida valitsevad lauskaubandus, reklaamitööstus ja poliitilised mängud. Keegi ei taha võtta isiklikku vastutust. Ühtpidi ju teatakse, et aina suurema ressursikasutusega tehnoloogiad ning neist sündivad kaubad muudavad ahtamaks meie enda elamisareaali, teisalt on poed täis ühekordseks kasutamiseks mõeldud tooteid. Järjest suurenev tarbimine aitab leevendada hirmu ja tühjusetunnet. Omandades järjest suuremaid maju ja autosid, järjest rohkem nodi, tõestame oma olemasolu ja tähtsust. Suur hirm on kaotada privileeg olla oma elu peremees. Hirm, mis sunnib enda ja ühiskonna vahele ehitama kõrge müüri. Kõik mis jääb teisele poole seda on ükskõik.> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: