Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
06.09-24.09.2010
Leo Rohlin´i isiknäitus "Ajast aega"

II korrus: teine ruum

Leo Rohlin on tunnustatud eesti keraamik, kes on õppinud Tartu Kunstikoolis, ERKI-s. Rohlin on olnud aastaid keraamika õppejõud ja alates 2005. aastast emeriitprofessor, pedagoogi ameti kõrvalt on kirjutanud mitmeid eriala kirjandust. Kunstnik on Eesti Kunstnike Liidu ja Keraamikute Liidu liige.
Näitus „Ajast aega“ on komplekteeritud põhiliselt viimase kolme aasta jooksul tehtud töödest. Tegemist on kujunditega, milliste loomiseks on kasutatud tuhandeid väikeelemente. Näitust võib tinglikult jaotada kahte ossa - seinaplaadid „Kosmiline geomeetria“ ja vertikaalsed kujundid „Fragmentaarium“.
Keraamilistest ja portselanist väikedetailidest kujundatud reljeefsete seinaplaatide geomeetrilise algega kujundikeel on minimalistlik. Siin on püütud väljendada teatud tähendusi ja meeleseisundeid ning pakkuda vaatajale võimalusi enesekaemuseks ning erijuhul koguni mediteerimiseks.
Vertikaalsete kujundite loomisel on lähtutud erinevatest materjalidest – ehitusel kasutatavatesse lehtmetallist profiilidesse on lükitud nii keraamilisi plaadikesi kui tekstiilirestidest moodustatud kujundeid. Need seeriad kujutavad endist ruumikujunduslikke fragmente, etüüde, millistesse süüvimisel võib leida lisaks taotluslikult esteetilisele väljenduslaadile ka sügavamat allteksti.
Tehnilisest küljest võiks siinkohal toonitada erinevate materjalijääkide, eriti tekstiili taaskasutamisvõimalust ruumikujunduslikel eesmärkidel. Viimasel juhul on tegemist assamblaaž-tehnikaga.
Kunstnik Tiina Käesel on võrrelnud väljapaistva isiksuse Leo Rohlini väga lihtsaid, ülevaid ja võimsaid töid Arvo Pärdi muusikaga. Sellise värvika isiksuse elust ja loomingu erinevatest etappidest on võimalik filmi näha Võru Linnagaleriis 23.09 kell 18.00, samuti räägime meistriga Eesti keraamika arengust.> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: