Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
06.09-24.09.2010
Tartu Kõrgem Kunstikool tekstiiliosakond- gobelään´i ühisnäitus "Piltilus"

I korrus: esimene ruum

Mis on ilus? Kas ilu on iga vaataja silmades erinev või on see midagi ühtemoodi tajutavat? Kas ilusad hetked on jäädvustatuna samaväärsed kui neid kogedes? Kuidas säilitada emotsionaalselt väärtuslikku ja jagada seda teistelegi?
Gobeläänid kui piltvaibad on aastasadu olnud osake tekstiilikunsti kõrgemast pilotaaźist, võimaldades jutustada keerulisi ja mitmetahulisi lugusid. Ajas on muutunud ehk ainult autori sõnum vaatajale. Virtuooslik teostus ja tundlik värvivalik kavandi edasiandmisel on selle tehnika puhul midagi enesestmõistetavat, muidu poleks kunstnikul mõtet nii pikka aega vaiba loomisele pühendudagi.
Gobeläänide loomine on ilus protsess. Ideest valmimiseni mahub paljutki - mõtte, käe ja intuitsiooni koostöös. Ja see ilus aeg – võimalus tunnetada oma jõudu, oskusi, võimalusi – peegeldub vaipadest vastu.
PILTILUS on kogum pilte, mis räägivad vaatajaga ja viivad uitama erinevatesse meeleoludesse. Näitusel on eksponeeritud Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna üliõpilaste ja neid juhendanud õppejõu gobeläänid, mille erinevad teemad avavad autorite visuaalseid mälestusi neid sügavalt puudutanud hetkedest. Neid mälupilte on vaipa kootuna võimalik uuesti kogeda.
Väljapaneku põhiosa koosneb viimase kahe aasta vältel valminud töödest, kuid pakub tagasivaatena mõned näited ka tekstiiliosakonna algusaastatel valminud vaipadest - Tartu Kõrgem Kunstikool tähistab tänavu oma kümnendat tegevusaastat.

Tööde autoriteks on Kristi Haav, Thea Ilusmets, Margit Kullas, Mari Käosaar, Eva Oherjus, Aet Ollisaar, Riin Palumets, Triinu Pungits, Evelyn Reemann, Heike Sepp.

 > Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: