Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
08.02-05.03.2010
Liive Koppel juubelinäitus "Astumised ajas"

I korrus: esimene ruum

LIIVE KOPPELI juubelinäitus „Astumised ajas“ Võru Linnagaleriis
08.02.10 – 05.03.10

Näituse avamine 08.02 kell 17.00

Nõnda nagu maa toob esile oma kasvud ja laseb võrsuda oma külvi, nõnda laseb ka Jumal võrsuda andidel, mis Ta inimlastele on jaganud. Igaühele on antud mingi and, mõnele koguni mitu. Jumal ootab, et me neid ande ei raiskaks, vaid tänulikult ja targasti kasutaksime.
 And on kui seeme, mida ei saa peos hoida. Ta peab vilja kandma. Seeme pürgib üheaegselt kahes suunas - maasse, et juurduda ning õhku, et õitseda. Mõlemad kasvusuunad on vajalikud. Mida kõrgem kasv, seda tugevam peab olema juur.
Koppel ütleb oma tööde kohta järgmist: „Olen välistanud oma loomingus kaasajale iseloomulikud egotsentrilised närvilised-värvilised appikarjed ning moondunud  mõttekuvandid, mille abil elatakse välja oma siseheitlusi ja proteste. Samuti leian, et Jumala and on  liialt hinnaline selleks, et rakendada seda sotsiaalsete või meditsiiniliste probleemide vankri ette, anda voli vohamiseks õitele ja lehtedele, millel puudub elukandev juur.“
Astumised ajas on veenvalt  tõestanud, et Jumala looming, nii floora kui fauna, ei ole vanamoeline, vaid on ajatu ning annab lõputult võimalusi selle imetlemiseks. Nagu on öelnud Michelangelo: „Ka kõige täiuslikum kunstiteos saab olla üksnes looduse arglik järeleaimamine.“
Liive Koppel on sündinud Võrumaal, Väimela Tagakülas 04. veebruaril aastal 1940. Kunstialase hariduse sai ta Tartu Kujutava Kunsti Koolist, kus õppis maalimist, joonistamist ja kunstipedagoogikat aastatel 1957-1962. Täiendõppe- ja koolituskursusi on Koppel läbinud ridamisi ERKI ja Pedagoogilise Instituudi õppejõudude juhendamisel. Villu Tootsi õpilasena on ta tuttav ka kalligraafiaga.  Lisaks kunstialasele haridusele on Koppel omandanud ka religioonialaseid teadmisi Tartu Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris.

Koppel on töötanud kunstiõpetajana Alatskivi Keskkoolis, Võru I Põhikoolis, Võru Huvikojas ja kristlikus laste- ja noorte  kunstistuudios "Krisepto", mille asutajaliige ta on.
 Lisaks tööaastatele hariduspõllul on ta töötanud kunstnikuna Võru Tarbijate Kooperatiivis, Võru linna dekooriateljees ja Võru Mööblivabrikus ning pidanud linna kunstinõukogu sekretäri ja Võru Kunstiklubi presidendi austavaid, ühiskondlikel alustel seisvaid ameteid.
 Alates 2002. aastast on Koppel tartlane ning ta kuulub Tartu Kunstnike Liitu. Põhitegevuseks on endiselt maalimine ja töö lastega. Näitustel on Koppel esinenud järjepidevalt alates 1970. aastast Eestimaa erinevais paigus, aga ka kodust kaugemal: Soomes, Rootsis, Saksamaal, Lätimaal, Venemaal... Lähiminevikus olid tema maalinäitused Tartu Ülikooli Raamatukogus, O.Lutsu nim. raamatukogus, Tartu Vallavalitsuses  ning kolmel viimasel aastal ka Tartu kunstnike aastalõpu näitustel Tartu Kunstimajas.
 Koppeli meelisteemadeks läbi aastate on olnud Eestimaa loodus, lilled, natüürmort.
                              
 > Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: