Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
08.02-05.03.2010
Eesti Moekunstnike Ühenduse näitus "Eestlane olla"

II korrus: teine ruum

Eesti Moekunstnike Ühenduse näituseprojekt „EESTLANE OLLA“ Võru Linnagaleriis
08.02.10 – 05.03.10

Näituse avamine 08.02 kell 17.00

Küsimus rahvuslusest, traditsioonidest ja sealhulgas konkreetselt eestlusest on paari viimase aasta ühiskondlike sündmuste tõttu muutunud aktuaalsemaks kui kümnendi algul. Kui küsida, milline on see rahvatarkus, mis on teinud võimalikuks meie kestmajäämise, on üks võimalik vastus peidetud ehk meie vanasõnadesse, sageli üksteisele vastukäivatesse. Elu ettearvamatuse vanad targad sõnastused on siiamaani kasutusel ja saadavad meid igapäevastes toimetustes. Võime end julgelt pidada nutikaks rahvaks, kel on oma demokraatlik riik, oma vabadus ja vaba voli loovaks tegutsemiseks.

Moeväljapanek annab võimaluse mõtiskleda eestluse ja eestlaseks olemise, oma juurte hoidmise ja meile ainuomase säilitamise üle muutuvate-segunevate identiteetide maailmas. Moekunstnikud pühendavad oma näituse esivanemate tõekspidamistele ja ilumeelele - seekord läbi rahvusliku käsitöö ja Eesti vanasõnade abil. Sajandivanuste seinavaipade kujundikeel on inspireerinud ka käesoleva näituse autoreid. Samad kujundid, värvid ja mustritihedus on ilmselgelt meie ilumeelde kodeeritud, näidates, et oleme aastasadade jooksul väljakujunenud eesti stiili edasikandjad.

Eksponeeritud on paarkümmend rõivakomplekti ja moefotod. Fotode autor Anu Hint kasutab fotolavastuste fooniks käsitöövaipade motiive ja värvilahendusi, et paralleele vanade tekstiilide ja kaasaegse moekunsti vahel reljeefsemalt rõhutada.

Näituse kuraator on Anu Hint ja näitusel osalevad Mari Aakre, Diana Denissova, Anu Hint, Lilli Jahilo, Zoja Järg, Liivia Leškin, Astra Mõistlik, Juta Piirlaid, Katrin Kasesalu, Aldo Järvsoo, Riina Maitus, Kai Saar, Monika Kisand, Anne Metsis ja Lembe Maria Sihvre.


Eesti Moekunstnike Ühenduse kodulehekülg: www.hot.ee/emyhendus/> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: