Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
09.06-02.07.2009
Eesti Ajalehtede Liit fotonäitus

II korrus: teine ruum

2008. aasta pressifoto näitus Võru Linnagaleriis 09.06- 02.07.09
Näituse avamine 09.06 kell 18.00

 

Pressifoto näitusel on väljas valik 2008. aasta pressifoto konkursil osalenud töödest. Teiste seas on näitusel üleval erinevate kategooriate võidutööd ning kõik nominendid. Näitusefotod on välja valinud fotožürii liikmed.

Pressifoto konkursile laekus sel aastal varasemast palju rohkem võistlustöid. Eesti Ajalehtede Liidu pressipreemia fotožüriil tuli valik teha 93 uudisfoto ning 97 olemusfoto võistlustöö seast. Olemusfotosid oli tegelikkuses üle kahesaja, sest iga töö võis koosneda kuni kuuest fotost. Maakonnalehtede uudisfoto kategoorias võistles 37 fotot ning olemusfoto kategoorias oli maakonnalehtede poolt esitatud 36 võistlustööd.

Näitusel on üleval 2008. aasta parim uudisfoto üleriiklikus kategoorias – Postimehes 5. detsembril ilmunud Liis Treimanni foto „Kriis Lätis“, millel majanduskriisist räsitud Läti peaminister Ivars Godmanis kiirustab ajakirjanikke vältides järjekordselt Seimi ette aru andma.

Maakonnalehtede uudisfoto kategooria võit läks Ants Liigusele foto eest, mis ilmus Pärnu Postimehes 11. septembril 2008 ja millel on 77-aastane tulekahjust pääsenud sotsiaalmaja elanik Adolf.

Näitusel on väljas üleriikliku uudisfoto nominendid: Äripäevas 8. septembril 2008 ilmunud Andras Kralla foto, millel on kohtusaalis oma süüd eitanud endine keskkonnaminister Villu Reiljan, advokaat Tarmo Sild ja ärimees Aivo Pärn; aripaev.ee-s 13. augustil ja Äripäevas 15. augustil 2008 ilmunud Erik Prozese foto Gori linnast Tbilisi poole suunduvatest sõjapõgenikest ning Postimehes 24. oktoobril 2008 ilmunud Liis Treimanni foto riigikogulasest Mailis Repsist parlamendi istungi ajal Rimi sooduskuponge kleepimas.

Maakonnalehe uudisfoto nominendid on Margus Ansu fotoga 2008. aasta 18. veebruari Tartu Postimehest, millel Tartu linnapea Urmas Kruuse siseneb arhitektuurimälestisena arvel olevasse majja ainsat ohutut teed pidi ehk läbi akna ning Margus Ansu foto 28. jaanuari Tartu Postimehest, millel superstaarisaate eelvooru staarikandidaat läigatas žüriiliige Mihkel Rauale klaasitäie vett näkku.

Olemusfotode eest pälvis üleriiklikus kategoorias võidu Erik Prozes Äripäevast ning maakonnalehtede kategoorias Margus Ansu Tartu Postimehest. Mõlema fotograafi tööd on näitusel väljas: Erik Prozes aripaev.ee-s 23. detsembril 2008 ilmunud viiest fotost koosneva kodutute portreesarjaga, millel kodutud varjavad kätega oma nägu ning Margus Ansu kahest fotost koosneva sarjaga Tartus Kaarsillale tassitud kušetist kahe vallatleva kumminukuga. Margus Ansu fotod ilmusid Tartu Postimehes 18. jaanuaril 2008.

Olemusfoto üleriikliku kategooria nominendid on Toomas Huik Postimehes 29. märtsil 2008 ilmunud fotoga õiguskantsler Indrek Tederi korraldatud lahtiste uste päevalt; aripaev.ee-s 3. novembril ja Äripäevas 7. novembril 2008 ilmunud Erik Prozese foto magavatest ehitajatest Helsingi poole sõitval laeval ning aripaev.ee-s ja Äripäevas 26. veebruaril 2008 ilmunud Erik Prozese foto põllulapile rajatud asfaltteest, mis ootab koduväravat ja -maja.

Maakonnalehe olemusfoto kategooria nominendid on Sille Annuk Tartu Postimehes 15. veebruaril 2008 ilmunud fotoga Piirissaare elanikust Matrjonkast, kes tuuakse perearsti juurde traktoriga, ning Võrumaa Teatajas 1. novembril 2008 ilmunud Dmitri Kotjuhi foto kapsakoristusest Võrumaal Jaagumäe talus.

Lisaks võidutöödele ja nominentidele leiab näitusekülastaja teisigi põnevaid fotosid ja äratundmist 2008. aastale tagasi vaadates.

Fotožürii tööd juhtis tänavu Tartu Postimehe vanemtoimetaja Vahur Kalmre, žüriisse kuulusid fotograafid Tiit Veermäe, Jarek Jõepera ja Herkki Merila, Eesti Päevalehe peakunstnik Merike Pinn, Äripäeva fototoimetuse juht Raul Mee ning Õhtulehe peakunstnik Risto Mandre.

 

Eesti Ajalehtede Liit valib parimaid pressifotosid alates 1997. aastast.

Eesti Ajalehtede Liit

 

 > Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: