Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
11.05-07.06.2009
Kati Kerstna ja Kairi Roolaht-Orgusaar ühisnäitus LÄBIVAADE

II korrus: teine ruum

Emadepäeval 10. mail kell 15:30 avatakse Võru Linnagalerii teisel korrusel Kati Kerstna ja Kairi Roolaht-Orgusaare ühine näitus „Läbivaade“.

Näitus väljendab autorite ammust ideed kolmemõõtmelistest maalidest, millede puhul „maalide” sügavus on harjumuslike maalitehnikate asemel saavutatud klaasile iseloomulike omadustega:
läbipaistvus, valgusemängud, peegeldused ja varjud. Illusoorsus pretendeerib tõelisusele, kuid varjud, virvendused ja peegeldused see-eest primaarsusele. Erinevad tasandid, varjud ja objektid moodustavad just koos terviku.

Kati Kerstna ja Kairi Orgusaar on mõlemad lähenenud klaasile erinevalt. Kerstna loodud on nn kaevud, mis on valminud arvukatest klaasikihtidest. Neisse vaadates on näha tekkivaid virvendusi ja erinevaid peegeldusi ning iga kord on need erinevad – iga kaev on justkui kaleidoskoop. Orgusaare mastaapsed keerdus klaastorud on samuti väga omapärased, sest ka nende puhul on eelkõige tähtis varjude ja valguse mäng. Tähelepanu väärib ka asjaolu, et tema puhumistehnikas valminud vormid on niivõrd suured. Need on ühed suuremõõdulisemad tööd, mida selles tehnikas eesti klaasikunstis on tehtud. Kahjuks on need teostatud Soomes, sest Eestis nii suuremõõtmelisi töid kahjuks teha ei saa. Kunstnike endi jaoks on kõige olulisem ja emotsionaalselt lummavam see, et vaataja iga väikseimgi liigutus muudab midagi tööde üldmõjus, et varjud, valgus ning värvid on mõjutatud välisvalgusest ning mõjutavad üksteist.

Kairi Orgusaar ja Kati Kerstna on ka varem koos esinenud - 2006. aastal oli neil esimene ühisnäitus „Tulehelmed”, mis leidis aset Haapsalu Viieristi galeriis.

Klaasikunsti näitus „Läbivaade“ on Võru Linnagaleriis kõigile huvilistele avatud 10. maist kuni
7. juunini 2009.Lisainfo: Jana Huul, Võru Linnagalerii
tel. 78 28 740; 53 016 003 / e-kiri: jana.huul@vorukannel.ee> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: