Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
16.03-10.04.2009
Noolegrupi maalinäitus "Maastik noolega"

II korrus: teine ruum

--> Noolegrupp (Triinu Jürves, Villem Jahu, Harry Rull): maalinäitus „MAASTIK NOOLEGA“ 
     16.03.09 - 10.04.09 Võru Linnagaleriis

--> Noolegrupp esitab Võru Linnagaleriis näitusel "Maastik noolega" kolme spetsiaalselt käesolevaks näituseks valminud maaliseeriat.

Oleme oma tegutsemise jooksul katsetanud mitmeid kollektiivse töötamise meetodeid, sealhulgas ka maaliloomingu puhul - mitmekesi üheaegselt maali kallal töötamist, järgemööda maalimist, juhendatavat maalimist, maali autorite vahel osadeks jaotamist jne. Seekord otsustasime esineda ühisnäitusel individuaalsete autoritena, kellest igaüks paneb välja tervikliku seeria. Ka meile endale saab olema üllatuseks, kas ja kuidas meie eraldi teostatud tööd galeriis koos toimima hakkavad ning kui sarnaselt või erinevalt me omaette tegutsedes mõtleme.
Kellelgi --> Noolegrupi liikmetest pole siiani olnud Võru linnaga erilisi kokkupuuteid. Peale seda, kui olime käinud ühe laupäeva jooksul nelja erinevat ühistranspordi liiki kasutades Võru linnagaleriid vaatamas ning talletanud endasse selle pika teekonna samaaegse muinasjutulisuse ning trööstitu absurdsuse, loobusime mõttest esitada Võru näitusel oma varasemaid irooniast küllastunud projekte.
Otsustasime pöörduda tagasi maalikunsti klassikaliste väärtuste, formaatide ning žanrite juurde. Jaotasime omavahel ära kõige põhilisemad teemad ning võtsime eesmärgiks need mingil viisil Võru või Võru kogemusega siduda. Mis igal grupi liikmel sellest siirast taotlusest reaalselt välja tuli, ongi nüüd näitusekülastajale näha.

Triinu Jürves --> linnavaade
Seeria aluseks on kasutatud hiljuti ka Tallinnas avalikkusele presenteeritud Tamula rannaala mahulise planeerimise ideevõistlusele esitatud tööde detaile, mida on maalikunstniku eelistustest lähtuvalt ümber töödeldud ning meelevaldselt kokku miksitud. Samas näitab seeria veidi äraspidises võtmes ka arhitekti vaatepunkti "linnavaate" teemale.

Villem Jahu --> maastik
Klassikaliste maastike seeria on teostatud maalikunsti vahenditega, kuid motiivid jõuavad vaatajani nähtuna läbi teatud filtrite.

Harry Rull --> portree ja akt
--> Noolegrupi kolmanda liikme maaliseeria täpsem sisu jääb saladuseks kuni näituse avamiseni.

--> Noolegrupp soovib tänada Eesti Kultuurkapitali ja Vaiko Viitmanni.
--> Noolegrupi maalinäitus „Maastik noolega“ on kõigile huvilistele vaatamiseks Võru Linnagalerii esimesel korrusel alates 16. märtsist ning jääb avatuks kuni 10. aprillini 2009.
< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: