Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
10.11-28.11.2008
Margus Rump "Ajatu olemine"

I korrus: esimene ruum

Margus Rump´i näitus "Ajatu olemine” on Võru Linnagaleriis 10. 11- 28. 11
Avamine 10. 11 kell 17. 00 esimesel korrusel


Margus Rump'i maalid kannavad endaga uue ajastu tunnetust, milles on ka müstilis-nägemuslikke kujundeid. Ideid oma piltide loomiseks saab ta sageli ilmutuslikest unenägudest ja erinevatest vaimsetest õpetustest. Loomingulist jõudu on ta käinud korduvalt ammutamas Indias, mida ta tunnistab, kui inimkonna vaimset ürg-hälli. Olla tõeliselt teadvel sellest kes oled, kust tuled ja kuhu lähed. Lääne kunsti jaoks on alati esikohal olnud kujutatavate asjade väline külg; Idas on aga välimus vaid anum, mis sisaldab sümboolselt edastatavat sisu. Ja selles mõttes on Margus Rump just India meistrite õpilane. Tema poolt loodud maale võib võrrelda ka maagiliste diagrammidega -- mandalatega, mis peegeldavad Maailma struktuuri ja peenete energiate liikumist. Tema mitmekesine looming on süntees erinevatest sümbolitest ja märkidest.
Tema piltide motiiviks on igavene teelolek, kus kulgemine vaheldub sügava mõtlusega ja vaimu valgustumisega kõiksuse olemuses. Sümboliteks enamasti rändurid, pühakud, üksikud inimkogud, linnud ning ääretu, värvikirev ja kirgas taevalaotus. Need on müstilised maastikud täis vaikust, puhtust, rahu ja harmooniat, kuid mitte tardumust. Kunstniku paljude tööde kuldne koloriit tuletab meelde legende ja pärimusi imelisest maast, kus ei paista päike, aga igal pool särab valgus. See päikeseeelne valgus viib meid ajapiiridest välja, andes võimalust puudutada Igavest.
"Minu maalid aitavad inimestel jõuda oma tõelise olemuseni", on kunstnik väitnud. Hingerahu tuleb läbi sisekaemuse, kuid miks mitte ka läbi valgust ja rahu võimendavate taieste.
Käesoleva näitusega tähistab kunstnik oma 40 sünnipäeva mis täitus oktoobri alguses. Üheskoos on nii ajalik, kui ka ajatu olemine.

Margus Rump on sündinud 1968. aastal Tartus. Kunstnikuna on ennast harinud ja põhiliselt iseseisvalt täiendanud end Eestis, Tartus ja Indias. Vabakutseline kunstnik alates 1997. aastast. Maalimises kasutab õli-, akvarell- ja pastelltehnikat. Personaal ja grupinäitusi on teostunud siiani 40 ringis.
Kunstniku tööd on Rootsi, Soome, Norra, Iirimaa, Saksamaa, Itaalia, Venemaa, USA, Kanada, India ja Eesti erakogudes.

www.atma.ee


> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: