Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
02.05-04.06.2022
Võru Kunstikooli aastanäitus "PILDILOOD

II korrus: mõlemad ruumid

2022. aasta on raamatukogude aasta… raamatute, lugemise, lugude aasta. Ja nii nagu eelmistelgi aastatel, oleme sidunud iga õppeaasta tööd teema-aastaga. Raamatukogus saad täita seljakoti põnevate raamatutega, uurida uuemat ajakirjandust ja vahel kohtuda ka kirjanikuga. Kui suurest infohulgast ei oska enam eristada, mis õige, mis vale, saab jälle abi raamatutest. Raamatukogu on tarkuse kodu ja põnevuse allikas. Kunstikooli põhiõppe ja valikainete noored ongi oma töödeks ainest saanud kas raamatuid lugedes või ise lugusid fantaseerides ja luues. Lood on meie ümber ka päris olemas, vaja vaid märgata ja üles joonistada, maalida, voolida, pildistada: loodus, inspireerivad maastikud, looma- ja taimeriik, igapäevaelu koos eripärade ja traditsioonidega, arenev maailm meie ümber - siit algabki lugu.

Näitusel esinevad põhiõppe I – V kursuse ja valikainete õpilased. Magustoiduks on põhiõppe XIX lennu lõputööd, autoriteks noored kunstnikud Marie Martine Lupp, Karin Raudsepp, Kaisa Kartau, Carol Koger ja Isabel Tigasing, kelle poole õppeaasta pikkust rasket mõttetööd ja kunsti sukeldumist juhendasid õpetajad Tiina Suumann ja Triin Kristerson.

Paralleelselt aastanäituse ja õpetajate tööde näitustega Kandles saab maikuu vältel näha meie kõige pisemate, eelõppe gruppide õpilaste tõid Võru Keskraamatukogu lasteosakonna Tähesaalis.

Kunstikooli õpilasi juhendasid õpetajad Triin Kristerson, Inna Süving, Urve Mill, Tiina Suumann, Liisu Tool ja Danel Rinaldo.

Aastan__itus_2022_fb.jpg
< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: