Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
31.07-25.08.2018
EVESTUS ja EVESTUS kaksiknäitus „Eluajal vabaks“

II korrus: kolmas ruum

Isa ja tütre looming võib pealtnäha tunduda üsna erinev, ent nii palju, kui on erinevusi, leidub ka ühisjooni. Näiteks soe ja kirev värvikasutus, ühtlasi mõlema temaatika juured on pärit muistsetest aegadest ning isegi ka pisut tumedamate ja kriitiliste teoste puhul on siiski valdavaks sügavam sisemine elujaatus ja optimism nii sisus kui ka omalaadsele naivismile kalduvas vormis.

Kaksiknäitusel „Eluajal vabaks“ käsitlevad kunsntikud mõlema jaoks elus üht olulisemat teemat, milleks on inimese vabadus. Mis seda piirab ja kuidas seda saavutada oma eluajal (peale surma oleme ju kõik vabad niikuinii)? Kui universaalne on vabaduse probleem, kui erinevalt tajuvad sama küsimust kaks Evestust, kes pärit eri põlvkondadest ning ka erinevast soost?

Erki Evestus (s. 1960) on sündinud Tartus ja kasvanud üles Võrus. 1984. aastast alates elanud Saaremaal, kus töötab tänaseni vabakutselise maalikunstniku ja karikaturistina Kuressaares. E. Evestuse maalid on tuntud oma ainulaadse stiili poolest, kus voolavalt sulanduvad karikatuur ja maal. Tegelasteks on enamasti vanad eestlased, pilte toetavad maalinurka kirjutatud vanasõnalaadsed pealkirjad.

Erki: “Kõik inimesed võiksid püüelda selle poole, et eluajal vabaks saada, vähemalt enda seeski. Eluajal vabaks tähendab minu arust pidevat otsimist ja endas sobramist. Minu arust on elu mõtegi selle pidevas otsimises. Ainult see, mida päriselt teha tahad, tulebki hästi välja ja kõnetab neid, kes samal sagedusel... Vaba inimene on rõõmus, sestap mu piltidelgi naerusuud. Ehk saabub Eestiski kunagi aeg, kus kõik on päriselt vabad ja rõõmsad.”

fb.com/ErkiEvestus e.evestus@gmail.com

Maria Evestus (s. 1986) on sündinud-kasvanud Kuressaares ning hetkel elab Tartus, kus 2014. aastal lõpetas Tartu Kõrgema Kunstikooli maalikunsti erialal. M. Evestuse pop-sürrealistlikud tööd on inspireeritud muinasjuttudest, müütidest ja idamaisest filosoofiast. Tehnika varieerub akrüülmaalist kihilise kollaaziliku segatehnikani.

Maria: “Näitusele valisin tööd, mis tegelevad vabaduse erinevate tahkudega. Vabadus, kui vangistusest pääsemine, rutiinselt rajalt kõrvalekaldumine, ekstaatiline hetk siin ja praegu, tants, küllus, iseseisvus. Kas vabaduse eest siin elus peab maksma kõrget hinda või on see igaühe sünniõigus, tunne, mida vaja vaid leida enda seest, sõltumata välisest?”

www.mariaevestus.com

fb.com/mevestusart

evestusm@gmail.com> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: