Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
07.08-25.08.2017
Ruudu Rahumaru (Sandra Lepik) fotomaalinäitus „Maa embus ja tule laul“

I korrus: esimene ruum

Hingest hinge, ajast aega kandub igavene laul. Südamest südamesse on see ajatu vägi läbi meie esivanemate meieni jõudnud. Meid kõiki ühendab sellesama maa embus ja hingetule laul. Kosmiline ja igavikuline ühendatus, inimhingede jada. See on meie jätkusuutlikkus. See on meie elujõud.

“Maa embus ja tule laul” on lugu inimhinge kontaktist maaga ja seeläbi oma sisemise jõuga. Selle seeria loomist alustasin rohkem kui aasta eest küsimusega, mis on see maagiline jõud, spiraal südame all, mis annab meile jõudu oma elus vägevasti edasi liikuda. Vastused hakkasid minuni tulema läbi fotorännakute, värvide, mustrikirjade ja maa embuse. Kuulates oma sisemist laulu ja tunnetades kontakti ürgse maaga enda ümber, sulatasin sünergiliselt kokku foto- ja maalireaalsuse.

Selle näituse loomine on minu jaoks olnud vägagi kunstiteraapiline protsess, mis on pannud sisemise jõu nii mõnelgi öötunnil proovile. Kuid see mustrikiri on aidanud mind läbi kõigist ettetulevatest raskustest ning heliseb mu sees, mida iganes ma teen. Tunnen, et läbi nende fotode, värvide ja mustrite rändan iseendale lähemale.

Ruudu Rahumaru (1991) on lõpetanud 2015 aastal Tartu Kõrgema kunstikooli fotograafia erialal ning praegu tegeleb peamiselt portreefotograafiaga loodusmaastikel.> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: