Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
27.07-28.08.2015
Ülo Sarapuu isikunäitus "Ülendava vaikuse laulud"

I korrus: esimene ruum

Kunstnik Ülo Sarapuu on sündinud Tartus. Ta on pärit perest, kus kunst on olnud au sees juba mitu põlvkonda. Autodidakt – kes on käinud paljude tuntud maalikunstnike ateljeedes nii Eestis kui kaugemal. Ülo arvates ei saa kunsti õppida – see anne kas on või ei ole. Võib küll õppida käsitöölist külge, kuid võime teha kunsti on sünnipärane. Lisaks andele peab olema ka tahet. Tema enda sõnul on ta maalinud kogu oma teadliku elu ja maalimine on tema jaoks kutsumus. Oma õpetajateks peab kunstnik loodust, isikliku arusaamist ja õnneliku juhust. Tema arvates on kunst seletamatu ja pilt peab vaatajas esile kutsuma emotsiooni. Maalib põhiliselt maastikke ja portreesid. Teda peetakse üheks eesti parimaks maastikumaalijaks. Oma suurteks eeskujudeks on ta nimetanud Kölerit, Rembrandti, Rubensit, Corot`d, Ruisdaeli. Tema töid on eksponeeritud Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Soomes, Lätis ja muidugi Eestis jne.

Ülo Sarapuu maastikumaalid on pisut viirastuslikud, natuke udused, kuid siiski helged. Kunstnik maalib sujuvate värviüleminekutega, ilma teravate piirjoonteta. Alati on seal ka mingi domineeriv objekt - kas mõni sild, varemed või puutüvi. Maale läbib vormide ebatavaline rütm, mille üheks vahendiks on valguse ja õhu kujutamine. Oma maalide kompositsioonis püüab kunstnik kõiki elemente täielikult ühte sulatada. Kunstniku enda sõnul on loodus meie ümber tegelikult täiuslikus harmoonias, kunstnik peab sealt vaid hetke võtma ja edasi andma. See on tal ka suurepäraselt õnnestunud. Tema piltidel on valitud hetked looduse harmoonilisest kulgemisest. Ülo Sarapuu maalid ajendavad inimesi leidma endas sisemist rahu ja vaikust ning need mõjuvad teraapiliselt. See rahu ja vaikus, mis pildi seest tuleb, see ongi ravi – on kunstnik ise öelnud.

Portreemaalis paneb kunstnik rõhu inimese sisemise mina esiletoomisele. Ta maalib nii ajaloolisi isikuid ja kui ka praegusaegseid kaasteelisi. Ülo teab, et portree puhul peab lisaks välisele sarnasusele olema näha ka portreteeritava iseloom - olgu kujutatav ükskõik kes.

Käesolevale isikunäitusele on valitud tööd, mis iseloomustavad kunstniku tegemisis läbi kahe viimase aastakümne.

Kunstniku töödega saate tutvuda http://sarapuu.weebly.com/
< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: