Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
05.01-30.01.2015
Rein Veskuse (puit) ja Marge Salumäe (vaibad) näitus „HÄNDSFRIINA SÜNDINUD puust & villaseks"

II korrus: teine ruum

Rein Veskus

Rakvere poiss. Rakvere I keskkooli lõpetas 1963. Sama aasta sügisel astus tsiviillennukooli Venemaal. Aeroflotis lendas pensionini 1984.a. - 8500 lennutundi, 4 lennukitüüpi, 1 helikopter. Selleks oli vaja õppida kolmes keskastme- ja ühes kõrgemas koolis. Läbi lennukimootorite on ta põletanud 13500 tonni kütust.

1985.aastal asus õppima ERKIs, mille lõpetas 1992 tootedisaineri diplomiga puutöö ja käsitöö suunal. Mööbel. Puidust ehted. Unikaalesemed. Mittestandardne puusepatöö. Üks tipptöid „Karuväravad” Tartu maratoni rajal.

2003. aastal jõudis eluringiga Haljala valda Tatruse külla omale vanaisa talus palksauna ehitama. Saunapalgid sai naaberkülast Marge metsast. Algas koostöö.

Tunneb hingesugulust Charles Lindberghiga – esimene üksinda üle Atlandi ookeani lendaja, kes tegeles hiljem aktiivselt vaalade kaitse probleemidega. „Ju nad olid nii lennukite moodi,” arvas tema naine Anna Lindbergh. Vaalad on aero-/hüdrodünamiline vormitäius. Disain taotleb ka vormitäiust. Vaalad sündisid oma elu täiuseni elanud õuepuudest.

Marge Salumäe

Rakvere tüdruk, Rakvere I keskkooli lõpetas 1986. Asus õppima TRÜsse, mille lõpetas 1992. aastal eesti filoloogina. Lisaks diplom 1999.a inglise keele õpetajana.

1996. aastal hakkas koos perega ehitama Mäehansu talu Varangu külla haljala vallas. Tulid lapsed ja kitsed ja lambad. Ning kangaspuud.

Tahab teada kõike, mida teeb. Seepärast on lõpetanud Olustvere TMK kaks korda: loomakasvatuse ja käsitöö meistrina. Sellele vaatamata peab end paremaks õpetajaks kui käsitööliseks.

Vill on täiuslik materjal: tugev, elastne, hea soojusisolaator, mahutab niiskust oma kaalust 3x rohkem, ilma et tunduks märjana. Enda lamba villast lõng kannab kaasas kõiki paisid, mis kunagi tehtud.