Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
20.12.2011-19.01.2012
Eesti kunstnike ühisnäitus "Toit"

I ja II korrus

Avamisel maalib näitusele "TOIT" oma teose Mehhiko kunstnik LENO MORFIN.
NOOLEGRUPP toob avamisele suuremahulise installatsiooni.


Teisipäeval, 20. detsembril 2011 kell 18 Võru Linnagaleriis

2011. aasta lõpetab Võru Linnagalerii taas ühisnäitusega. Teisipäeval, 20. detsembril kell 18 avatakse Võru Linnagaleriis Eesti kunstnike ühisnäitus „TOIT“. Näituse teema autor on üks kuraatoritest Andrus Raag. Idee koorus välja galeristi Jana Huul’e ja Andrus Raag’i omavahelise dialoogi käigus, kus jõuti arusaamale, et tänapäeval on inimestele väga oluline toidu teema - mida süüa, kui palju süüa, dieet, mahetooted, figuur, kas vaimutoitu on piisavalt, mis meie hinge toidab, kas me seedime kõike, mida pakutakse jne. Nii kuulutati välja ühisnäitus, kuhu kutsuti käsitlema teemat „Toit“ vastavalt kunstnike nägemusele ja soovile.

Antud näitus on väga mitmekülgne. Saab näha maale, tekstiilikunsti, skulptuure, videokunsti ja installatsioone.
Näitusel osaleb - Mari Hiiemäe, Marika Tali, Edgar Tedresaar, Tatjana Kutsjuba, Maria Kondimäe, Sandra Nihvelt, Liis Koger, Kalli Kalde, Marje Ernits, Anonymous Boh, Andrus Raag, Liis Tamm, Anna Hints, Ines Erleman, Eleriin Ello, Katrin Paomets, Heli Tuksam, Angela Orro, Maie Helm, Andres Tolts, Evi Pärn, Rita Rahu, Alide Zvorovski, Gaidy Kesa, Anke Oks, Per William Petersen, Evi Gailit, Noolegrupp, Jaan Luik, Juka Käärmann, Tanel Tolsting, Toomas Kuusing, Liive Koppel, Tiiu Kirsipuu, Mall Nukke, Ilmar Kruusamäe, Aleks Kase, Tähti Roosalu, Stella Salumaa, Annelis Säre, Andri Allas, Krõõt Tarkmeel, Taje Tross, Marek, Andres Sütevaka, Jüri Jürna, Laura Vähi, Marje Len Murusalu, Merike Sule-Trubert, Jana Huul, Diana Allas, Andrus Joonas, Jan Tammik, Margit Pensa ja Margot Kask.

Kuraator tekst:

Tänavu arvatakse maakera inimpopulatsioon ületavat seitsme miljardi piiri ja see paneb mõtlema, kui palju meid maa peale ära mahub. Kui paljusid meie maa suudab varustada joogivee, toidu ja õhuga?

Meie laud annab meile näo. Mida tarbime, saab osaks meist ja vaatab meile peeglist vastu. Inimene on nagu vette visatud svamm, mis
keskkonnast küllastub, sulab sellega tegelikult ühte ja lõpuks muutub ise selle keskkonna peegliks, millesse ta on paisatud. Mida me üldse saame inimese juures vaadelda eraldi tema keskkonnast?

Meie tahe on muidugi olla vaba, sõltumatu oma otsustustes, mitte piiritletud meie keskkonna, seaduste ja teiste inimeste arvamustega. Seda pakuvad suurlinnade anonüümsus ja metsade eraldatus. Piiritus, tahte vabadus, kohati aukartus saab tihti me püüdluste sihiks, kuid teadagi on see kahe teraga mõõk, kus peitub oht kaotada oma nägu seda otsides, valguda lailai defineerimatusesse. Inimkeele ehitus lubab konstrueerida põnevaid mõttekontseptsioone millestki ainuomasest, mis jääb alles kui eraldada kõik omadused nagu värv, kuju, raskus jms. On´s me otsingutel üldse siht? Kuid kõik- see- aeg me peame toituma ja see protsess polegi nii palju meie tahte suvast sõltuv.

Näitus jääb Võru Linnagaleriis (kultuurimajas Kannel, Liiva 13) kõigile huvilistele avatuks kuni 19. jaanuarini 2012.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ja Nopri Talumeierei OÜ.> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: