Info Linnagalerii tegemiste kohta Sinu postkastis.
Täna | Tulekul | Arhiiv
03.08-26.08.2011
III Tallinna rahvusvahelisel illustratsioonide triennaalil osalevate Eesti kunstnike näitus

I ja II korrus

Eesti Kujundusgraafikute Liit ja Eesti Rahvusraamatukogu poolt korraldatud III Tallinna rahvusvaheline illustratsioonitriennaal „Pildi jõud“ on väga tunnustatud kunstiprojekt ja huvi selle vastu aina kasvab. Tänu Eesti illustratsioonide kõrgele tasemele ja kunstnike tuntusele tulevad muu maailma parimad illustraatorid siia hea meelega. Näituse teeb erakordseks see, et originaalillustratsioone on võimalik näha haruharva ning mitte üheski teises läänemereäärses riigis nii suurejoonelist illustratsioonikunsti näitust ei toimu. Terves Euroopas on selliseid regulaarselt toimuvaid originaalillustratsioonide näitusi suhteliselt vähe ja seetõttu on Tallinnas toimuv triennaal leidnud kajastamist ka rahvusvahelise organisatsiooni IBBY (International Board on Books for Young People) koduleheküljel ja toimub IBBY egiidi all.

Raamatutes saavad kokku kaks erinevat kunstiliiki: kirjandus ja kujunduskunst. Lasteraamatutes liitub siia veel ka kolmas – illustratsioonikunst. Just pilt raamatus on see, mis toob lapse raamatu juurde ja mis paneb ta lugema. Lasteraamatutes on kirjanduse ja kunsti tähtsus ja osakaal võrdsed. Sellest algab tee nii hea kirjanduse kui ka hea kunsti mõistmise juurde ning seepärast ei tohiks iial suhtuda lasteraamatutesse üleolevalt, nagu seda nii sageli tehakse.

Arvestades isikupäratu ja maitsetu massikultuuri pealetungi igal alal, muutub eriti tähtsaks nii laste kui lastevanemate harimine. Vastukaaluks tuleb pakkuda parimat. See ongi triennaali eesmärk - tutvustada Läänemere regiooni parimaid illustraatoreid, õpetada mõistma kunstiliselt kõrgetasemelist illustratsioonikunsti, pakkuda alternatiivi raamatulettidel sageli vohavale massikultuurile, näidata trükikunstist puutumata kunstniku loomingut.

Hea lasteraamatu illustratsioon on omaette kunstiliik, mis pole mõeldud vaatamiseks kaugeltki ainult lastele. Hea kunst pakub naudingut kõigile, hoolimata vanusest. Tee hea kunsti juurde on pikk ja seepärast tuleb teele asuda varakult.

Võru Linnagalerii saalides eksponeeritakse triennaalil osalenud Eesti kunstnike originaalteoseid, antud näitus annab väga hea ülevaate Eesti illustratsioonikunsti tasemest kodumaal.> Vaata näituse pildigaleriid


< Tagasi loetelu juurde
Billeneeve
Ines Erlemann
Marje Ernits
Inna Grinchel
Albert Gulk
Anna Hints
Jana Huul
Aapo Ilves
Merle `Merca` Jääger
Ruti Jõgi-Rumvolt
Ove Kalde
Tiia Keskrand
Mariliin Kindsiko
Dmitri Kotjuh
Tanja Kutsjuba
Toomas Kuusing
Maria Laanelepp
Leonhard Lapin
Peeter Laurits
Liia Leppik
Kristjan 'Luix' Luiga
Evelyn Müürsepp
Marge Nelk
Angela Orro
Marja-Liisa Plats
Andrus Raag
Siir `Rebane` Ristikivi
Aivar Rumvolt
Lilian-Hanna Taimla
Tanel Tolsting
Ruth Treimut
Ellen- Reet Türi
Tiit Varblane
Kullar Viimne
Kristina Viin
Sylva Viin
Võru Linnagalerii, Liiva 13, 65609 Võru, tel: 7868671/7828740, faks: 7868672, e-mail: